Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ismeretlen, gáz-halmazállapotú...

Ismeretlen, gáz-halmazállapotú, nyílt láncú, telített szénhidrogén 20 cm3-ét O2-el elegyítjük és tökéletesen elégetjük.100 cm3 vízmentes gázelegyet kapunk, melyet KOH oldaton átvezetve a gáztérfogat 60 cm3-re csökken. Melyik alkánt égettük el?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 17:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam,hogy 40 cm3 Co2 és 60 cm3 maradék O2 gáz keletkezik. Felírtam az általános képletből, hogy 14n + 2 = 20 cm3 a Co2-re pedig 44n= 40 cm3 és a kettőt egymáshoz arányítva n-re 0,25 jön ki..
2016. márc. 22. 17:34
 2/3 anonim ***** válasza:

A logikádat nem értem (, vagy sántít.)

Én ilyenkor végig szoktam számolni, mert agyalással lehet gyorsabban megoldani, de könnyű hibázni.


De nézzük agyalva

Még a térfogat sem kell, elég csak annyi, hogy a CO2 térfogata a duplája, tehát 1 mól alkánból két mól CO2 keletkezik, ez pedig az etán.


Ell.:


C2H6 + 3,5 O2 = 2 CO2 + 3 H2O


Égetés:

20 cm3 + Y cm3 O2 --> 40 cm3 CO2 + 60 cm3 O2 + víz

2016. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,így már világos :) Az volt a baj,hogy én tömeget arányítottam térfogattal és azért nem jött ki. És ezt nem értettem,mert az előző feladatban meg ahogy én csináltam kijött az eredmény..de akkor puszta véletlen volt az egész.
2016. márc. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!