Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hazidolgozatot kell írnom...

Hazidolgozatot kell írnom (érvelés) kegyes és kegyetlen hazugságról irodalmi példákkal. Tudnátok mondani néhányat?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Kegyes:

Szabó Magda: Ajtó

Amikor Magda a kórházban nem mondja el Emerencnek, mi lett a macskáival, illetve azt, milyen állapotú a lakása.

"...Még nem léptem ki, mikor utánam szólt.

– Legalább összeszedte a szemetet? Ellátja a jószágot tisztességesen? Hevenyészett valami ajtót?

Egyetlen kísértő pillanatig azt gondoltam megmondom neki, nincs csak egy fél lakása, az ajtó eltűnt, a jószág elveszett. Ha engedek neki, talán sosem heverem ki azt az estét, de szerencsére most 263nem vétettem. Azt feleltem, az otthonába kívülem nem lépett senki, ahogy őt kiráncigálta az orvos, a férjem visszaszerelte az ajtót Brodarics úrral, ahol beszakadt, arra a részre odaszegezte a gyúródeszkát, azon át nem megy állat. És ahogy őt beszállították, még akkor éjjel mindent elintéztem, másnap a végső simításokat kellett csak ellátnom, a súrolás ment egy kicsit nehezen, de az is sikerült, a hulladékot nem is az ő szeméttárolójukba hordtam át vederrel, hanem szétosztottam az utcai kukákba, de a túlsó oldalon, ne gyanakodjék rám senki. Ment a beszéd, mint a vízfolyás, úgy adtam elő, mint egy novellát. A macskák jól vannak, kivéve persze azt az egyet, akit eltemettem a vadrózsa alá. Most húst esznek, mert nincs időm főzni. Egyébként sietek haza, mert ma még mi sem ettünk, csak a macskák laktak jól, és félek, elkap az eső."

2016. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!