Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy vendéglő egyik asztalánál...

Egy vendéglő egyik asztalánál 12 vendég ül. Összesen rendelnek 3 üveg sört,4 tésztát,3 kávét és 2 fagyit. (Mindenki egyet rendel és a sörök, tészták stb. egyformák. ) (többi lent)?

Figyelt kérdés
A pincér emlékszik arra, hogy miből mennyit kell rendelnie, de arra nem, hogy kinek mit, így találomra szétosztja. Mennyi a valószínűsége, hogy jól osztotta szét?.....segítsetek....nekem kijött egy eredmény de nem hiszem,hogy jó.....az összes eset, ugye ismétléses permutáció; a kedvező esetek pedig 3!*4!*3!*2! nekem....és ezek hányadosa 1728/277200....ez jó megoldás?

2016. márc. 29. 10:53
 1/5 macska101 ***** válasza:
Ugy gondolom , hogy a kedvezo esetek :220 sor+126teszta+10 kave=356 (a ket fagyi automatikus).....
2016. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 macska101 ***** válasza:
Inkabb 10 a kedvezo esetek...:-)
2016. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 macska101 ***** válasza:
utolso probalkozas az , hogy 1/277200
2016. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 macska101 ***** válasza:

Ha a pincer okos , akkor balrol jobbra (1-tol 12-ig) leirja ki mit rendelt.

A talcara rateszi a sort,tesztat,kavet,fagyikat (stb). Ha borravalot is szeretne, akkor eloszor gyerek , no,ferfi(stb). A stb sorrend az : fiatal gyerek,idos no , idos ferfi (bonyolodik ha leszbi es homokos is kliens..)

Summa-summarum egyetlen jo eset letezik !

2016. márc. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazad van...mert én azt hittem,hogy az is több esetnek számít, ha pl.: két tésztát összekever.....de valóban csak egy a jó sorrend...köszönöm a választ :)
2016. márc. 31. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!