Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy lehet egy étterem forgalm...

Hogy lehet egy étterem forgalmát megnövelni?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni róla, hogy az ételek tényleg jók, de a forgalom mégsem annyi, mint várnánk.

2014. márc. 16. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Olcsóbbá kell tenni.
2014. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Hol helyezkedik el az étterem? Ki a célközönség? Ehhez megfelelő a választék, az árak, az ételek minősége, a felszolgálás minősége, a hely kialakítása stb?
2014. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Menüztetés, napi akció, hétvégente élő zene?

Nálunk az egyik helyi étterem, minden vasárnap 50% engedményt ad, és minden pénteken olcsóbb a pizza. Vasárnap telt ház van. Arra a napra amúgy, külön étlepot csinált, nyilván a nagyon drága kaják nem szerepelnek rajta.

2014. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Általában kell valami plusz, valami egyedi dolog, ami máshol nincs. Ez PR tevékenység, arculat kialakítás, utána pedig reklám kérdése.


Azt se árt tudni, miért nincs forgalom.

Túl csóró környéken van? Kevesen tudnak róla? Sok a környékbeli konkurencia? Nincs konkrétan megcélzott vendégkör?

Egyáltalán hol van? Inkább szezonális, vagy egész éves? Stb...

2014. márc. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

...egyébként a jó étel alap, mostanra ebben a válságban leginkább csak azok maradtak fenn, ahol jó a kaja, (ahol nem, az nem is megy) így önmagában az, hogy jó a kaja még nem ok arra, hogy bemenjen valaki, mert az a másiknál, harmadiknál, meg a harminckettediknél is jó.

És ami jó az jó, azt nem is lehet jobbá tenni, ezért kell valami karakterre ráállni, ami máshol nincs.

2014. márc. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 SzarvasLászló ***** válasza:
39%
Úgy, hogy odamegyek szakácskodni pár napra ,)
2014. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az árakkal szerintem nincsen probléma, teljesen átlagos. A Balaton északi részén van. A választék talán egy picit kicsi, de legalább minden friss. És vannak egyedi dolgok is, de a többi étterem úgyis lemásolja, ha látják, hogy a másiknál megy valami. :) Nincsen csóró környéken. :D Szezonális :) Megcélzott vendégkör nincsen, magyaros ételek vannak főleg és tervben szerepel mindent(persze amit lehet) házi alapanyagokból készíteni.
2014. márc. 18. 10:55
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában elég sok hely szenved a Balcsi-parton.

Igaz, mostanában már nem járok le, de szezonoztam vagy 10 évig (szakács vagyok) van pár ismerősöm, és nincs az a veszett nagy dübörgés.

1 helyről tudok, ami megy mint az állat, az menüztet. Vagy vagy 20-25 féle menü, különböző árkategóriában.


Ilyesmivel még meg lehetne próbálkozni, pl 1 féle menü, nyilván nem bélszínnel telerakni egy svájci tányért, hanem valami oda illőbbel, nyomottabb áron, és rámenni a sok kicsi sokra megy elvre. Csak agyon kell reklámozni, mert ott mindig frissül a vendégkör, hogy mindig tudjanak róla.

Nem is kell belőle rettenetesen sokat csinálni, csak legyenek bőven a teraszon. A többi vendég már úgyis megy a tömegre, ha meg már bemennek, úgyis fognak enni. :)

2014. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez van, ha sokan vannak akkor tényleg sokan vannak, de ha látják, hogy nincs bent senki akkor nagyon nehezen jönnek be az emberek... Szerinted hogyan kellene reklámozni?:)
2014. márc. 18. 19:23
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

A kis, de friss/szezonális választék a lehető legjobb szerintem, én kimondottan az ilyen helyeket keresem, ahol bízhatok abban, hogy nem a romlott maradékot basszák elém.

A leírtak alapján szerintem nem is kell kimondottan olcsónak lennie a helynek, és inkább érdemes a minőségre ráfeküdni, és azzal eladni a helyet, nem nyomott árakkal. De a napi menü jó ötlet, érdemes ellesni, hogy hogy csinálják a napi - általában 3 fogásos - menüt a jobb éttermek.

2014. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!