Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményetek Szent...

Mi a véleményetek Szent Margit legendájáról?

Figyelt kérdés
Felkeltette az érdeklődéseteket?

2016. márc. 29. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, nekem kifejezetten nem tetszett. Nem vagyok vallásos, de azért tanultam róla néhány dolgot. Az én értelmezésem szerint azt a testet, amit ő éheztetett és megkínzott Istentől kapta, így nem szabadott volna bántania. Persze, én megértem, hogy át akarta élni Jézus szenvedését, de Jézus a Biblia szerint megváltotta a világot, pont azért, hogy nekünk ne kelljen szenvednünk. Ő meg magát kínozta.

Persze ez csak az én véleményem, elfogadom másét, de nem akarok róla vitatkozni.

2016. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sobo8 ***** válasza:

Roppant furcsa az a sorstól, hogy ő Árpád-házi ivadék volt, mégis teljesen más életet választott. Sőt, pont az ellentétét. Nemesi leszármazottként azért is önmegtartóztató életet élt.

Pedig nem véletlenül született ebbe a családba. Ha ezen a környezet és körülmény közé került, akkor ezen hagyományok megtartása és folytatása lett volna az élete értelme. De ő csak azért is ellenállt ennek, megszegte azt.

Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Más döntés véleményem szerint bölcsebb elhatározás lehetett volna.

2021. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!