Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számológépen hogy lehet ezt...

Számológépen hogy lehet ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés
Trapéz oldalát kell kiszámolni és a végén azt kell kiszámolni hogy 8.6÷tg42.35 ezt hogy tudom kiszámolni számológépen?
2016. márc. 31. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beütöd a számológépbe
2016. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

KAC KAC

Komoly választ légyszi.

2016. márc. 31. 16:21
 3/11 anonim ***** válasza:

ha régi szgép és nincs zárójelezés akkor használd az M-et


lényeg h egy számot tart a memóriában (M)


MC kitörli


M+ hozzáadja a képernyőn lévő számot


M pedig kiolvassa


szóval legyen 0 a mem-ben, kiszámolod a tangenst, belerakod M+ szal


aztán beütöd a 8.6-ot, a pert, és M, enter

2016. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi nem komoly azon, hogy beütöd számológépbe? ... Ha nincs "tudományos" számológéped, akkor kikeresed függvénytáblából tg(42,35) értékét...
2016. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van tudományos számológépem és azt kérdem mit kell beírni.

Shift és 8.6÷tg42.35?Vagy hogy?Mert így értem.

2016. márc. 31. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:

írd be google-be:


8.6/tan(42.35)


és nyomogasd addig a számológépet amíg ki nem jön ott is


radián vagy fok azt azért állítsd be a szgépen is

2016. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg kérdezd meg a tanárt f4szom azért van
2016. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen számológéped van; van, amelyik előbb a tg-t kell beírni, utána a számot, de olyan is, hogy pont fordítva. Ezt ki kell tapasztalni. Ha "soros" számológéped van (ahol a műveleteket egymás után be tudod írni, és egyszerre ki tudod számoltatni), akkor egyszerűen beírod azt, ami fent van, esetleg a tg-be lehet egy zárójelet írni a biztonság kedvéért: 8,6/tg(42,35) (vagy tan(42,35)), ügyelve arra, hogy a számológép fokban legyen. Ha viszont olyan a számológéped, ami csak lépésenként tud számolni, akkor beírod, hogy tg(42,35), aztán az 1/x gombot (ekkor veszed a reciprokát), aztán szorzod 8,6-del, vagy másik lehetőség, hogy kiszámolod a tangenst, aztán anélkül, hogy lenulláznád, beírod, hogy 8,6 , osztásjel, végül az ANS gombot, ezután egyenlőségjel. Így is ki fogja adni.


Egyébként az én számológépem szerint a megoldás 9,434723342, ezt oda kerekíted, ahova szeretnéd.

2016. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. márc. 31. 18:51
 10/11 anonim ***** válasza:

A számológépekhez van használati utmutató, a csomagolásban. Én már legalább 6 évvel ezelőtt vettem egy ilyen tudományos gépet, a használati útmutató legalább olyan vastag volt, mint maga a gép... (Na jó mert egy csomó nyelven van).


Szóval azt érdemes végignézni elejétől a végéig ami ott le van írva, vagy legalábbis azokat, amik fontosabbak neked.


Most már sok számológép van a piacon, a legkülönbözőbb tipusokat gyártják, így kezelésük is eltérő, ezért mostanság különösen elsőként a használati utmutatót kell elolvasni, ott le van írva minden, konkrét példával.

2016. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!