Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Python programozás házi, ki,...

Rionen kérdése:

Python programozás házi, ki, hogy oldaná meg?

Figyelt kérdés

"Van egy bizonyos összegünk, amelyből számlákat szeretnénk kifizetni, de maximum tízet. Kérd be a rendelkezésre álló összeget, majd sorban a számlaösszegeket!

Ha a számlák száma eléri a tízet vagy az adott számlára már nincs pénz, adjon a program figyelmeztetést!

Végül írd ki, hogy hány számlát sikerült kifizetni, és mennyi a ténylegesen kifizetett összeg."



2016. ápr. 2. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én könnyen. És te meddig jutottál el vele, és hol akadtál el? Leckét nem szokás más helyett megoldani, mert abból nem tanulsz, de ha elkezdted, és valahol konkrét kérdésed van, azt felteheted.
2016. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elakadni azt elakadtam:

b=int(input('Add meg a bèred: '))

szdb=0

sz=0

osz=0

k=1

while (szdb<=10 or k<sz):

sz=int(input('Adj meg egy számla összeget: '))

szdb=szdb+1

k=b-sz

if(k<=sz):

print(szdb,' darab számlát lehet ',b,' összegből ès marad ', abs(k), 'Ft')

2016. ápr. 2. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár már lassan két hónapos kérdés:

[link]


Biztos van jobb megoldás, én is most tanulom.

2016. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!