Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet a következő kifejez...

Hogy lehet a következő kifejezés szélsőértékeit meghatározni deriválással (többi lent)?

Figyelt kérdés
[link] ....én deriváltam is; és deriváltnak ez jött ki: [link] ...ezt utána egyenlővé tettem 0-val...és az egyenletnél midnig x=5 jön ki, de ez egy nem jó eredmény mert 3-nek és 7-nek kellene kijönnie, mit rontok el?

2016. ápr. 8. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyha csak x=3 és 7 a megoldás, akkor valószínűleg csak a minimum a kérdés; x=5 esetén a függvénynek maximuma van, és a függvény szigorúan monoton nő a (3;5) intervallumon, tehát x=3 esetén kell megnézni, hogy mi a helyzet; mivel x=3-ra értelmes az egyenlet, ezért ott minimuma lesz a függvénynek; y=2. Az (5;7) intervallumon a függvény szigorúan monoton csökken, tehát x=7 esetén kell vizsgálódni; az is értelmes, y=2 jön ki, tehát itt ez lesz a minimum.


Összehasonlítva a lehetőségeket a teljes értelmezési tartományon azt kapjuk, hogy a függvénynek két helyen is minimuma van. Amit te találtál, az a maximum, pont azért, mert a függvény mindenhol differenciálható, és máshol nem kaptál a deriváltra 0-t.

2016. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tehát, nem számoltam el semmit, csak én a maximumát és nem a minimumokat számoltam...így már világos...köszönöm a választ :)
2016. ápr. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!