Hogyan tudom meghatározni a magasságvonal koordinátáját?

Ismerem a három csúcs koordinátáit, akkor tudom h C csúcshoz tartozó magasságvonal irányvektora c oldal normálvektorja, de D (m metszéspont c-n) koordinátáit hogy adom meg? Itt egy példa: A(-1,-2) B(7,2) C(2,4).

2016. ápr. 9. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Felírod az oldal és a magasságvonal egyenesének egyenletét, és kiszámolod a metszéspontot (egyenletrendszerbe foglalod az egyenleteket).
2016. ápr. 9. 21:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a magasság talppontjára vagy kíváncsi.


AB irányvektora (8;4) egyenlő a C-n átmenő magasság normálvektorával.


c-n átmenő magasság egyenlete: 8*x+4*y=8*2+4*4=32 amit egyszerűsítve: 2x+y=8


AB oldal normálvektora: n(-4;8)

AB oldal egyenlete: -4*x+8*y=-4*7+8*2=-12 amit egyszerűsítve: -x+2y=-3


Ezen két egyenletet, mint egy egyenletrendszert tekintve megoldod x-re és y-ra, így megkapod a két egyenes metszéspontját.


Remélem nem számoltam el!

2016. ápr. 9. 21:41
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2016. ápr. 9. 21:44