Hogy kell kiszámolni fizikában az F1-et és az F2-t? Ismeri valaki a képletet?

2016. ápr. 10. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem használtok tankönyvet?
2016. ápr. 10. 10:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Az F erőt jelöl, de a képletek attól függnek, hogy milyen fajtát, milyen adatokból.. Mert lehet pl gyorsulási F=m*a, vagy tömegvonzásos F=g*m1*m2/r^2, meg van még néhány..

Ez az F1 F2 lényegében annyit jelent, hogy "egyik erő, másik erő", szóval a kérdésed kb annyit jelent így, hogy "Hogy kell kiszámolni az egyik és a másik erőt?".

Egyébként a tankönyv + függvénytáblázat használatával ez az egész feladat lényegében egy behelyettesítésre redukálódik, ebben szinte biztos vagyok.

2016. ápr. 10. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
És mi honnan a francból tudjuk, hogy mi a rosseb az az F1 és F2?! Meg hogy egyáltalán mi is a feladat... Hogy lehetsz ennyire szétszórt és céltudatlan? Ostoba kérdés!
2016. ápr. 10. 14:50