Valaki segít a matekháziban?


1.) Egy 6750 kg-os farakásban tölgyfa és fenyőfa gerendák vannak, összesen 200 darab. A fenyőgerendák tömege 30 kg, a tölgygerendáké 45 kg. Hány fenyő- és hány tölgygerenda van a farakásban?


2.) Két ember életkoránam aránya most 3:5. Hány évesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10 lesz?


2016. ápr. 10. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

1.)

X: A fenyők száma

Y: A tölgyek száma

X + Y = 200, tehát Y = 200-x


30*x + (200-x)*45 = 6750

30*x + 9000 - 45x = 6750

2250 = 15x

x=150, tehát y=50.


2.)

X: egyik ember mostani életkora

Y: másik ember mostani életkora


x/y = 3/5 és (x+10)/(y+10) = 7/10

Egyenletrendszer; kifejezed az egyiket, behelyettesíted, megoldod, aztán visszahelyettesítesz. Ez alapján most 18 és 30 évesek.

2016. ápr. 10. 18:57