Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a fizkém feladatot?

Figyelt kérdés

Egy ismeretlen molekulatömegű anyag ismeretlen koncentrációjú vizes oldata -0,310 °C-on fagy meg. Ha az oldat 50 g-jában 0,248 g ismeretlen anyagot oldunk, a fagyáspont -0,465 °C lesz. Mennyi az anyag molekulatömege?"


Elmeletileg 60,1 nek kellene kijonnie, nekem 59,9 et sikerult csak kihoznom valahogy.


Elore is koszi! :)


2016. ápr. 11. 18:59
 1/1 A kérdező kommentje:
En egyebkent ugy probaltam megoldani, hogy azt mondtam, tegyuk fel hogy az oldat surusege azonos a tiszta vizevel, es ekkor a rault koncentracio megegyezik a mol\dm3 koncentracioval. Kiszamoltam a rault koncentraciokat a ket fagyaspontbol, es mivel ezeket egyenlonek vettem a mol\dm3 koncentraciokkal, megneztem h az alacsonyabb olvadaspontu oldatban mennyivev tobb oldott anyag van, es az igy kapott anyagmennyiseggel osztottam el a 0,248 g ot. De ugye igy nem pontos az eredmeny.
2016. ápr. 11. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!