2016. ápr. 15. 18:58
 1/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

A területére a wiki szócikk jó képletet ad, itt:

[link]

Az oldal hosza trigonometrikus öszefüggéssel számolható a belső szögből és a sugárból (egészen pontosan a belső szög felének) a szinuszával kell szorozni, így az oldal felét kapjuk.

2016. ápr. 15. 19:10
 2/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

A terület:

1/2*17*144*sin(2pi/17)

oldalhossz: 2 * 12 * sin(15*pi/17)


A szögfüggvények radiánban értendőek.

2016. ápr. 15. 19:16
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
bocsánat az előző vagyok, a szinusz függvény argumentumát felezni kell!!! mert a belső szög fele adja a kis háromszög szögét, ahogy az első is írta!
2016. ápr. 15. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 4,4 és 882
2016. ápr. 17. 10:10
 5/7 anonim válasza:

K=67.55cm

T=398.2 #cm

2016. ápr. 20. 20:35
 6/7 Mitya49 válasza:

Bármely háromszög egy ismeretlen oldala, ha ismerjük a másik két oldalt és az ismeretlen oldallal szemközti (a két ismert oldal által bezárt) szöget (általános cosinus tétel):

a (négyzet)=b (négyzet) + c (négyzet) – 2 x b x c x cos alfa

alfa= 360 : 17 = 21,1765 (fok)

cos alfa = 0,9325 b = 12 cm c = 12 cm a = ? a = 4,41


Területszámítás a három ismert oldalból (Heron módszer):

Terület = Gyök alatt [s x (s-a) x (s-b) x (s-c)]

s = a félkerület = (a + b + c)/2

Terület = 26 (n.cm) ez egy kis háromszög területe

Összterület = 26 x 17 = 442 (négyzetcentiméter)

Elnézést a „különleges” matematikai leírásért, de az oldal nem veszi át az eredeti négyzete, gyökös és tört formázásokat. Remélem így is érthető! Lenne még jónéhány megoldási lehetőség, de a fentiek szerintem a legegyszerűbbek és leg gyorsabbak.

2016. ápr. 22. 00:17
 7/7 anonim válasza:
Abból kell kiindulni, hogy a tizenhétszöget 17 háromszögre tudod felbontani, amiknek a belső csúcsa a középpont. Gondolatban rajzold fel és látni fogod, hogy mindegyiknek két egyenlő szára 12-12cm. Másrészt a belső csúcsok 17 egyenlő részre osztják a 360 fokot a kör közepén. Innentől pedig már csak ki kell számolnod egy ilyen háromszög területét és megszorozni 17-tel.
2016. ápr. 22. 12:08