A feladat:
sin^2(x-pí/6)=1/4
#:::
2016. ápr. 21. 18:42
1/1 anonim válasza:
Gyököt vonsz!
sin(x-pi/6)=+-1/2
ha =+1/2, akkor
x-pí/6=pí/6+2k•pí ezt rendezed és megvan az első megoldás
ha=-1/2, akkor
x-pí/6=-pí/6+2k•pí ezt rendezed és megvan a második megoldás, ahol k egész szám.