Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért ez a megoldás? (biológia)

Miért ez a megoldás? (biológia)

Figyelt kérdés

[link]


A 28. miért D?


2016. ápr. 22. 17:05
 1/8 A kérdező kommentje:
A 38-as sem világos
2016. ápr. 22. 17:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mondatnak ez a része: ,,idegi kapcsolataitól megfosztott" kizárja a többit, így marad a D, és az E. De biológiából nem vagyok annyira jó, hogy megmondjam miért a D és miért nem az E.
2016. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A wikipédia leírja miért a D már értem. Az első mintából vett sóoldattal locsolta meg a 2. szívet, így érte hormonális inger.
2016. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De az miért hormonális inger? Én is E re tippeltem
2016. ápr. 22. 18:57
 5/8 A kérdező kommentje:

"Kísérlete a következő volt: két békaszívet kipreparált, egyiket a beidegző nervus vagussal együtt, a másikat anélkül. A nervus vagus ingerlésére az első szív lassabban dobogott. Ezután mintát vett a szerveket körülvevő sóoldatból, és a másik szívre cseppentette, aminek az összehúzódásai azonnal lelassultak. Az idegingerületet továbbító ismeretlen anyagot Loewi Vagusstoffnak nevezte el, amiről később kiderült, hogy az acetilkolin. Felfedezését 1936-ban fiziológiai Nobel-díjjal jutalmazták." (wiki)


Onnantól nem értem,hogy a sóoldattól miért lassul a másik szív?

2016. ápr. 22. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Re, szerintem azért mert a nervus vagus ingerlésére olyan hormon keletkezik ami lassítja a szívfrekvenciát. Majd ezt az oldatot csöpögtette a másik szívre -amiből ezt az ideget már eltávolította-. Ezért feltételezte, hogy hormon hatására történik.
2016. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadam87 ***** válasza:

Mondjuk egyébként a D válasz egy baromság (a 28-nál), mivel az acetil-kolin nem egy hormon, hanem egy ingerületátvivő anyag (neurotranszmitter).

Amikor a nervus vaguson paraszimpatikus inger éri a szívet, az idegvégződésből acetil-kolin szabadul fel, ez kötődik a szinuszcsomó sejtjeinek megfelelő receptoraihoz, és így a szívfrekvencia csökkenését váltja ki. Az acetil-kolin (egy része) beoldódott a sóoldatba, így mikor a másik szívre cseppentett belőle ott is ki tudta fejteni a hatását (hasonló hatást ért volna el, ha a sóoldathoz mesterségesen előállított acetil-kolint ad.)

2016. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sadam87 ***** válasza:

38-as

Itt tulajdonképpen azt kell eldönteni, milyen pH-n van az aminosav izoelektromos pontja. Ez azt a pH értéket jelöli, ahol az aminosav (vizes oldatban) összességében semleges töltésű. Ez semleges oldalláncú aminosavaknál nagyjából a semleges pH környékén lesz, a bázikus oldalláncúaknál a lúgos, a savas oldalláncúaknál a savas tartományban. Ez alapján C,D a helyes megoldás (remélem, a megoldókulcsban is ez van).

2016. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!