Határozzuk meg az egyenletevel megadott kor kozeppontjanak koordinátáit, valamint sugarat?


Pl x2+y2+3x-5y-25=0

(X és y mögött a 2es a négyzetes?kerlek segítsetek sürgős!


2016. ápr. 24. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a probléma?

Egyszerűen standard alakra kell hzni:


(x-xc)^2+(y-yc)^2=r^2.


Ebből r a sugár, és C(xc,yc) a centrum.

2016. ápr. 24. 14:04
 2/3 anonim ***** válasza:

És azt az azonosságot kell használni hogy:


A^2+B^2=(A+B)^2-2*A*B valamint


A^2-B^2=(A-B)^2+2*A*B.

2016. ápr. 24. 14:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2016. ápr. 24. 14:24