Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matekos kerdesre tudtok...

Benjiro Hungaria kérdése:

Egy matekos kerdesre tudtok esetleg valaszolni? Köszönöm 15/F

Figyelt kérdés
Holnap irok dolgozatot, azert maradtam ma itthon hogy tudjak tanulni, de nem ertek valamit teljesen: masodfoku egyenlet, es azon belül is a p-q megoldas. CSAK AZT NEM ERTEM, hogy ha van pl egy egyenlet: x²+9x+25 , akkor a p-nek, azaz +9 vagy a q-nak,azaz a +25-nek az elöjele + vagy - .

2016. ápr. 25. 09:31
 1/5 bongolo ***** válasza:

Nem értem a kérdésedet.

+9 és +25-nek is pozitív az előjele.

Lehet, hogy a Viete formulákra gondolsz? Ott van olyan, hogy x₁+x₂ = -p, x₁·x₂ = q, ha az egyenlet x²+px+q=0


Szóval írd le bővebben, mit kérdezel. Jó lenne, ha mondjuk egy példafeladatot is írnál, amivel gondod van.

2016. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, csak a sima megoldasra lennek kivancsi mert lattam hogy neha pluszra atrakjak, neha meg minuszra a pluszt...
2016. ápr. 25. 12:53
 3/5 bongolo ***** válasza:

Nem tudom, hol láttál olyat, nincs olyan.

A megoldóképlet van, de nem tudom, tanultátok-e már. Meg lehet oldani teljes négyzetté alakítással is. Melyiket kell most tudni?

2016. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En ertem mit akarsz kihozni a dologbol.Szoval

Ugye a megoldokeplet: X1/2= -B+/- gyökalatt B^2 - 4 x A x C

es ez osztva 2 A-val


Na most.akkor fog valtozni az elojel, amit kerdeztel, hogyha A/B/C kozul valamelyik szam negativ elojellel rendelkezik.

Igazabol ha gyakorolsz sokat, megerted :)

2016. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
.3 KÖSZI:)
2016. ápr. 26. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!