Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek SOS érettségi előtti...

Matek SOS érettségi előtti kérdés?

Figyelt kérdés

Határozza meg a valós számok halmazán értelmezett x->1+cosx függvény értékkészletét !

Hogyan kell meghatározni? És mondjuk más példa esetében hogyan tudom kiszámolni az értékkészletet?


Illetve: Az első 100 pozitív egész szám közül véletlenszerűen kiválasztunk egyet. Adja meg annak a valószínűségét, hogy a kiválasztott szám osztható öttel !


Már egy ideje próbálkozom a feladattal, de sehogysem jövök rá.


Kettesre gyúrok, kérlek eszerint magyarázzátok el nekem :(



#mateksos
2016. ápr. 30. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

2. Összesen 100 számod van ebből 20 osztható öttel.

Képlet=Kedvező/Összes

-->20/100=0,2 =20%

2016. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Még csak 9.es vagyok, szóval az elsőben nem tudok segíteni :(

Viszont a másodikra tudok sztem választ adni...


Ha az első 100 számot kéri akkor az ugye

1-100ig minden szám

Ebből 20 olyan szám van, ami osztható 5tel

20 a száznak az ugye 20%a. Szóval sztem annyi a megoldás is.

A százalék számítást tudod?

2016. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 30. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Cosx értéke 1 és -1 között lehet, tehát semmiképpen nem lehet 1-től nagyobb és -11-től kisebb. Így 1+cosx legnagyobb értéke 1+1=2, legkisebb értéke pedig 1+(-1)=0 lehet, ezért az értékkészlete y=1+cos(x)eleme R, y eleme [0;2].


Az összes lehetőség: 100. Egy szám akkor osztható öttel, hogyha 0-ra vagy 5-re végződik. Az első pozitív szám között 20 db ilyen van (100/5=20). A kedvező lehetőségek számát elosztod az összes lehetőség számával, így megkapod a kívánt valószínűséget: 20/100=0,2 (20%).

(Igazság szerint én még nem tanultam valószínűségszámítást, de szerintem így logikus.)

2016. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cosx -1-től nem lehet kisebb*
2016. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!