Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért így kell megoldani?...

Miért így kell megoldani? (Középszintű matematika érettségi, geometria. )

Figyelt kérdés

[link]


A B feladatnál akadtam el. Felül a feladat látszik, az alsót pedig a megoldókulcsból vágtam ki.


A megoldás elvileg ez: sin (alfa) = ma/a


Ugye ez egy egyszerű szögfüggvény, de miért "a"? Ugye látszik a képen is, hogy van (több) derékszögű háromszögünk, de itt a legfelsőt kell nézni. Erre jó is lenne, de az "a" oldal egy részét "levágja" az "ma", szóval hogyan lehet "a"-val számolni?



2016. ápr. 26. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
OH GOSH. Bocsánat, már rájöttem, pont miután kiírtam a kérdést és leellenőriztem jó képet raktam-e be.
2016. ápr. 26. 15:15
 2/3 anonim ***** válasza:

jó az, hogy sin(alfa)=ma/a


az nem az az "a" oldal amit a magasság levág. Itt a képletben az "a" oldal a derékszögű háromszög átfogója, a derékszöggel szemben lévő oldal.


ebből kiszámolod alfát és abból bétát úgy hogy 360 fok-2 alfa

2016. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úh basszus. Én meg nem olvastam el a te kommentedet, csak a kérdést :)
2016. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!