Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csinálok rosszul? Érettség...

Mit csinálok rosszul? Érettségire kell (valószínűségszámítás kérdés)

Figyelt kérdés

Feladat:

A marcipángömböket gyártó gép működése nem volt hibátlan. A mintavétellel végzett minőség-ellenőrzés kiderítette, hogy a legyártott gömbök 10%-ában a marcipángömb mérete nem felel meg az előírtnak.


A már legyártott nagy mennyiségű gömb közül 10-et kiválasztva, mekkora annak a valószínűsége, hogy a kiválasztottak között pontosan 4-nek a mérete nem felel meg az előírásnak?



Úgy álltam neki, hogy ha 10% hibás akkor feltételezem hogy 100-at gyártottak és 90 jó abból és 10 hibás és felírtam ezt a képletet: (NCR= alatt)


(10NCR4 * 90NCR6)/(100NCR10)


elég sürgős lenne mert érettségire kell úgyhogy a válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. máj. 1. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hipergeometrikus eloszlással csináltad meg, de nem tudjuk, hogy mennyi pontosan az a nagy mennyiség, ezért a binomiális eloszlást kell alkalmazni. (Egyébként nagy mennyiségnél a két eo. már nagyjából azonos vsz.-ű.)

Így a binomiálissal: P = (10 NCR 4) * 0,1^4 * 0,9^6

2016. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit a kérdező csinált az a visszatevés nélküli mintavételre vonatkozik. Mivel a feladatban nem volt megtiltva a visszatevés ezért visszatevéses mintavétellel kell számolnod, ahogy az első leírta.
2016. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tatyesz ***** válasza:
Ez 2010-es érettségi, és a feladatban le van írva, hogy a binomiális eloszlást kell használni.
2016. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tudom csak nem értem hogy miért így kell kiszámolni, mindegy majd maximum másik feladatot választok.
2016. máj. 2. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!