Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan nézzem át egy nyár...

Hogyan nézzem át egy nyár alatt két év magyar anyagát?

Figyelt kérdés
Borzasztó magyar tanárt kaptam, ezért szeretnék felzárkózni a tanulásban, iskolaváltás miatt. Mik a legfontosabb témakörök amiket át kéne néznem? Ajánlanátok valamilyen forrást ( írásos, elektronikus is jó) ami segítene a tanulásban. Tudom, hogy két év anyagát lehetetlen megtanulni egy nyár alatt, ezért is szereném csak a legfontosabbakat átnézni.

#tanulás #magyar #tankönyv #lecke #gyors felkészülés
2016. máj. 8. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
2 év anyagát simán meg lehet tanulni egy nyár alatt. Az 2 könyv. Ennyit egyetemen simán kérnek egy tárgyból, néhány hét-hónap alatt. És nem csak egy tárgyad van ott sem. Szorgalmasan beosztva simán meg tudod tanulni az egészet rendesen.
2016. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Tankönyvekből. Amúgy az marhára nem két könyv, hanem minimum négy, mivel irodalmat és nyelvtant is át kell nézni. Utóbbinál lehet munkafüzet is. Javaslom azonban, hogy korábban használt tankönyvnek nézz utána, akár antikváriumban is, mert a jelenleg használtakból nehéz tanulni.
2016. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mindjárt más! Mert akkor már lehetetlen... ugyanmár! Irodalomról és nyelvtanról beszélsz, nem agysebészetről! Egy érettségire is 4 év anyagából fel lehet készülni 1-2 hónap alatt, ráadásul ő nem is vizsgára készül, csak egy általános tájékozottságot akar.
2016. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert írtam bárhol is, hogy lehetetlen? Annyit írtam, hogy nem két könyv, hanem négy vagy több. Most ennyire bánt, hogy kijavítottalak? Akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit.
2016. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hányadik osztályos leszel, de pl. irodalomból miért is kéne átnézni a 2 év anyagát? Hacsak nem vagy különösen jó vagy érdeklődő magyarból, úgyis csak elfelejted őket.


Szerintem sokkal fontosabb lenne az, hogy milyen témakörrel fogsz kezdeni az új iskolában szeptemberben, és akkor mondjuk azokkal a dolgokkal legyél képbe.


A legjobb forrás pedig ténylegesen a saját irodalomkönyveid szerintem. Sok versről persze találsz a neten is elemzéseket

2016. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. máj. 9. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!