Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 5 cm átmérőjű karácsonyfad...

Egy 5 cm átmérőjű karácsonyfadíszben a karácsonyi gyertya kicsinyített képe látszik. A kicsinyítés mértéke 0,25. Milyen messze van a gyertya a gömb alakú dísztől?

Figyelt kérdés
Nekem 6,25 cm jön ki mindig és elvileg 3,75 a megoldás...ez csak úgy jön ki, ha 1/t-1/k=1/f....de miért nem összeadni kell?....utána negatívnak vettem a fókusztávolságot, mert rájöttem,hogy domború tükrözésnél annak kell...de erre is -6,25 cm jön ki...mit rontok el?

2016. máj. 11. 09:38
 1/4 tatyesz ***** válasza:
A domború gömbtükörnél a kép a gömb mögött keletkezik, ezért a k negatív, meg a fókusz is a gömb mögött van, ezért az is negatív.
2016. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ami tükör mögött van az mindig negatív? Így már világos lenne...
2016. máj. 12. 09:36
 3/4 A kérdező kommentje:
kivéve a Kép és Tárgy nagyságát...nem?
2016. máj. 12. 09:37
 4/4 tatyesz ***** válasza:
Homorú tükörnél a fókusz és a tárgy ugyanazon az oldalon van, mindkettő pozitív. Ha a kép is ezen az oldalon lesz, akkor az pozitív, ha a tükör másik oldalán, akkor negatív a képtávolság. Domborúnál a tárgy a pozitív oldalon van, de a fókusz a tükör mögött, ezért f<0. Domborúnál pedig a kép mindig a tükör mögött keletkezik, ezért k<0. A képnagyság elvileg negatív, mert virtuális kép jön létre.
2016. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!