Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kémiai egyenletekben van...

A kémiai egyenletekben van logika?

Figyelt kérdés

Ha van, akkor valaki légyszi ossza meg velem, mert nagyon nem értem.

Középsulis anyagról van szó.

Egyáltalán nem tudok úgy "tanulni", hogy csak bemagolom.


Tehát pl. mikor van egy rettentő egyszerű:


A víznél ugye van a hidrogén és 2 oxigén.

Az oxigén vegyérték héján 6 elektron van, így hiányzik neki 2. A hidrogénnek meg ugye van 1-1 elektronja, így ha 2 hidrogén kapcsolódik hozzá, akkor minden okés.

(asszem)


De amikor van mindenféle bonyolult cucc, hevítés, meg vizes oldatok, meg oxidációk és a többi, akkor hogyan épülnek ezek fel?


És nem csak 1-1 elem kapcsolódik, hanem mondjuk a nátrium-kloridot összekeverjük valamivel ami ugyancsak több mint 1 elem, akkor honnan tudjuk, hogy mi keletkezik belőle?


2016. máj. 12. 21:09
 1/3 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!

Kérlek írj egy egyenletet,amibe neked nincs "logika".

2016. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Értem ,hogy mire gondolsz pl.: 2NaCl + H2SO4 -> Na2SO4 + 2HCl . Ezt például onnan tudom,hogy így játszódik le,hogy az erősebb sav (H2SO4) kiszorítja a gyengébbet (HCl) a sójából. Ezt nem lehet bemagolni,meg annak nincs is értelme. Ezt muszáj megérteni, és ehhez IDŐ kell, nem lehet 2 hét alatt megérteni,de ha már megértetted ,olyan egyenleteket is fel tudsz írni,amilyeneket még sosem láttál,az eddigi tapasztalataid alapján kitudod következtetni a helyes egyenletet. Úgyhogy csak annyit mondok,hogy írogasd bőszen az egyenleteket,tehát mindig ha előkerül,akkor fogj egy lapot és írd le,de ne less. Annyiszor leírod,ahányszor csak eléd kerül,csak így lehet, én így csináltam.
2016. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második hozzászóló! Na pont ilyenekre gondoltam! Amikor nem csak 1-1 elem kapcsolódik.

Az a baj, hogy nálunk annyira semmi a kémiai óra, ami részben nem baj, de dolgozatkor így csak az elméletet tudom visszaadni.

Akkor majd gyakorlom ezeket.

2016. máj. 14. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!