Százalékszámítás, hogyan kell?


Egy iskolába 168 lány jár, Ez a tanulók 35%-a. Hányan járnak összesen az iskolába?


Sehogy nem tudom összerakni így hogy 168.0,165


Most vettük még csak az anyagot.


2016. máj. 16. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Valaminek a 35%-a azt jelenti, hogy az adott számot eloszod 100-zal, majd megszorzod 35-tel, tehát lényegében a számot megszorzod 35/100-dal(=0.35)

x*0.35=168

x=168/0.35=480

Tehát 480-an járnak az iskolába.

2016. máj. 16. 16:04
 2/10 A kérdező kommentje:
De most akkor hogy ? A 168-at elosztom, és utána szorzom meg 35-el? nem értem, bocsi hülye vagyok ehhez.
2016. máj. 16. 16:10
 3/10 Minekvan ***** válasza:

hasonlóan mint a kémiában, keverési egyenlettel:

168*0,35+x*0,65=(168+x)*1 x=fiúk=312, összesen 480tanuló

2016. máj. 16. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Van az iskolások száma, ez az X. Ennek a létszámnak a 35%-a lány, ami 168 főt jelent. Tehát neked az X kell, az a kérdés.
2016. máj. 16. 16:21
 5/10 A kérdező kommentje:
De az x-et hogyan számolom ki, részletes menetet tudtok írni? Nem nagyon értem ezt a százalékszámítást, bocsi de nehéz így a felfogásom.
2016. máj. 16. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszomban leírtam hogy kell kiszámolni:

x*0.35=168

x=168/0.35=480

2016. máj. 16. 16:32
 7/10 A kérdező kommentje:
az x-et szorozzam meg 0,35-el ???
2016. máj. 16. 16:34
 8/10 Minekvan ***** válasza:
Vagy így is felírható: L+F=(L/100)*35+(F/100)*65 ebből kiszámolod a fiúkat F.
2016. máj. 16. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem érted amit írok vagy nem akarod érteni? Az első kommentben végigmagyaráztam, de olyan, mint ha elengedted volna a füled melett.
2016. máj. 16. 16:56
 10/10 Minekvan ***** válasza:

Vagy: x........100%

168........35%


x=(168*100)/35 x=480

2016. máj. 16. 17:12