Valaki aki jó matekos?

Figyelt kérdés

Pár feladatot nem értek a házimból és nagy segítség lenne, ha valaki segítene benne.

1. Egy kör átmérőjének végpontjai: A(-5;3) B(1;-5) Írd fel a kör egyenletét

2.Egyenlő szárú háromszög szárának egyenlete: 3x-2y=19, 3x+2y=11 Az alap felezőpontja F(3;3) Írd fel az alap egyenesének egyenletét. Számold ki az alaphoz tartozó magasság hosszát.

3. Egyenlőszárú háromszög szárainak metszéspontja: C(6;1) a szárak hossza gyök10, Az alap egyenesének egyenlete: x+y=5 Határozd meg a hiányzó csúcsok koordinátáit.



#egyenlet #matematika. kör
2016. máj. 16. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A segítség nem azt jelenti, hogy megcsináljuk helyetted.

Meddig jutottál?

2016. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elsőt sikerült megcsinálnom, de a másik kettőre nincs ötletem. Nem azt kértem, hogy csináljátok meg, csak segítsetek benne, mivel el sem tudom kezdeni, mert nem vagyok valami jó matekból.
2016. máj. 16. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenénk, de:

[link]

2016. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3. feladat megoldása:

[link]

(A másodikban nem te írtad ki tévesen??)

2016. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!