Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha a halmaznak nincs definíció...

Ha a halmaznak nincs definíciója, akkor az egy axióma?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 13:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Egyébként tetszőleges bázisban kifejezve a pontokat és a báziselemeket tekintve a polinomfv változóinak ugyanúgy minden rendben van.
2016. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Az euklideszi geometriának ma már nem a matematika, hanem a matematika egy ága."

Egészen biztos, hogy ezt akartad írni?

És az két külön dolog, hogy létezik az euklideszi geometriának a valós számok testére épült modellje, mint az, hogy "beágyazzák axiomatikus halmazelméletbe".

De nyilvánvalóan nem fogunk dűlőre jutni, hiszen én egyszerűen "nem értem a definíciókat".

Bár azért annak örülnék, ha elmagyaráznád nekem, hogy az alapfogalom miért nem szakszó.

2016. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ott van a következő sorban a javítás.
2016. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Attól, hogy idézőjelbe teszel valamit, nem lesz kevésbé igaz. Sőt, ha előre mondogatod, hogy úgy is ezt fogod mondani, úgy is ezt fogod mondani, ha végül tényleg azt mondom, pont ugyanannyira lesz igaz, mint ha nem mondogattál volna semmit. Nem tudom, általában érted-e, amiről beszélsz, de ebből a megnyilvánulásodból arra következtetek, hogy szerinted leginkább nem. Az ilyen höhh, bajod van velem? típusú hozzászólások után pedig nem teng túl bennem az ismeretterjesztői kedv.
2016. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Tőled idéztem, így hát idézőjelbe tettem. Nyilván nincs bajod velem, hiszen kettőnk kapcsolata csupán néhány sornyi ismeretlen szóváltás.

Egyébként az axiomatikus halmazelmélet alatt, amit ahogy látom nagyon a szíveden viselsz, melyikre gondolsz? A Zermelo–Fraenkel félére a kiválasztási axiómával, vagy anélkül? Vagy esetleg valamelyik alternatív lehetőségre?

2016. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

De igen, hozz ismeretterjesztés helyett inkább hozz egy 3. magyar Abel-díjat, mert ahogy látom, megint vektorokat akartál beletuszkolni egy polinomfüggvénybe.

"tetszőleges bázisban kifejezve a pontokat és a báziselemeket tekintve a polinomfv változóinak"

helyesen: tetszőleges bázisban kifejezve, a báziselemekhez tartozó együtthatókat (koordinátákat) tekintve a polinomfv változóinak

2016. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Mindkettő tökéletesen tárgyalható az axiomatikus halmazelmélet rendszerében, amit nem mellesleg az elmúlt évszázadban nem kevés munkával alkalmassá tettek arra, hogy a matematika alapjául szolgáljon."

És ha már egyszer szeredet az axiomatikus halmazelméletet hangoztatni, én a helyedben utánanéznék, hogyan kapcsolódik az a matematika többi ágához.

Mert kiindulunk egy axiómarendszerből, alapfogalmakból, és ezek után azt mondjuk, hogy van halmazelméleti modellje, ha van olyan struktúra, amire teljesülnek az axiómák. Lásd például a Peano axiómákat és a természetes számok halmazelméleti konstrukcióját, vagy éppenséggel az Euklideszi geometria Hilbert-féle axiómarendszere illetve a párhuzamossági axiómát módosítva például a hiperbolikus geometria axiómarendszere.

Az axiomatikus halmazelmélet csak egy keret, ami a matematika többi ágának megfogalmazására teremt lehetőséget.

Az még plusz ráadás, hogy ezek a modellek még csak nem is egyértelműek (lásd Löwenheim–Skolem tételkör)

2016. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!