Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Üdvözletem! Mi az alábbi...

Üdvözletem! Mi az alábbi matematikai feladatok levezetései és megoldásai? Némi segítséget kérnék az alábbi matematikai feladatokban! A középiskola rég volt, rengeteg dolog kiesett.

Figyelt kérdés

3. Egy sétarepülő Szeged felett, vízszintes síkban, körpályán repül. A légiirányító három alkalommal jegyzi a gép helyzetét a számítógép képernyőjén megjelenített térképen az A(-5;7), B(2;5), C(-1;1) pontokban.

a. Mi a repülő pályájának egyenlete ebben a koordináta rendszerben?

b. Adja meg az AB szakasz A-hoz közelebbi harmadoló-pontjának a koordinátáit!

c. Adja meg a B pontba húzható körérintő egyenletét!

4. Egy kör középpontja az O(-2;1) pont, sugara 6 egység.

a. Határozza meg, hogy hol metszik egymást a kör 2 abszcisszájú pontjaiban húzható érintők!

b. Mekkora szöget zár be ez a két érintő egymással?

5. Három falu közösen tervez egy szenyvíztisztító telep létesítését, a falvak térképszelvényről levett koordinátái km-ben: A(5;3), B(14;6), C(7;9).

a. Mely pontba építsék a szenyvíztisztító telepet, ha azt szeretnék, hogy mindhárom falutól ugyanolyan távolságba legyen? Adjuk meg a pont koordinátáit!

b. Mekkora ez a távolság?

c. Határozza meg az ABC háromszög köré írható körének az egyenletét!

d. Határozza meg az adott körben a (8;6) pontra illeszkedő legrövidebb húr hosszát és a húregyenes egyenletét!



2016. máj. 19. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

"Némi segítséget kérnék". Például videók:

https://www.youtube.com/results?search_query=k%C3%B6r+egyenl..

Például megoldott feladatok:

[link]

Egy-két feladatban segítek,ha ezek alapján sem megy.

2016. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Na most, megnéztem amiket küldtél, egészen jók. Feltételezésem szerint a 3. feladatban a három pontból kellene megvalósítani a kör egyenletét. Szintén gondolom, hogy ez egy 3 egyenlettel bíró egyenletrendszer lesz és így kapom meg a kör egyenletét és sugarát. Viszont nem igazán tudom milyen képletbe kellene behelyettesíteni a pontokat.


A harmadolópont totál homály, az érintőre pedig talán találtam megoldást.

2016. máj. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!