Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Középiskolások! Mit gondoltok...

Középiskolások! Mit gondoltok a locsolkodásról? Divatos dolog-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy online magazinba kell véleményeket gyűjtenem arról, hogyan vélekednek a középiskolások a locsolkodásról. Bátran fejtsétek ki a véleményeteket, de ha megkérhetlek, idézhető formában. :) Ha a végén feltüntetitek a nemet, kort, esetleg egy keresztnevet (nem muszáj), azt külön megköszönöm.

2015. márc. 6. 21:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
42%

Szerintem egy nagyon jó hagyomány, kiskoromban is mindig úgy vártam a locsolókat, szorgosan festettem a tojásokat és előre elterveztem, ki kapja majd a pirosat. De így, hogy nagyobb lettem, ez elmúlt, és a fiúk már nem járnak hozzák, pedig vicces dolog és biztos jót nevetnénk, ha mondjuk nyakon öntenének egy vödör vízzel. Kár, hogy a többség cikinek találja.

16/L

2015. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
33%

Ha az eredeti, vízzel leöntős szokásról beszélünk, akkor az én véleménynem mindenképp pozitív... :) Anélkül vicces, hogy kárt tenne bárkiben, ezen felül hagyományőrző is. Nagyobb népszerűségnek is örvendhetne, ha azt nézzük, hogy a "jeges vödrös kihívást" hányan megcsinálták, igaz, teljesen más a kettő apropója. A családban annak idején a parfümös verziót űzték a fiúk, férfiak, most már ez sincs, ugyanis ezt a fajta locsolást mi nem szeretjük... Baráti körben viszont szódásüveggel zajlik a locsolkodás, ami ellen érdekes módon egyikünknek sincs ellenvetése, sőt! :)


Amy, 18/L

2015. márc. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
26%
2-es vagyok, legyen Ice bucket challange, fogalmam sincs, mi a neve magyarul...
2015. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gyerekként élveztem. De amióta csak pénzt adnak, és nem csokit, meg tojást, azóta azt látom, hogy a gyerek is máshogy áll hozzá.


Talán kiment a divatból, de attól még 6-7 éves korig jó játék a gyereknek, a felnőttnek meg jó alkalom, hogy összerázódjon régi ismerősökkel, vagy az utcában lakókkal. (bár ez sem divat ma már).


A busó járás ellenben egyre jobban divatba jön.

2015. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
(bocsi, nem vagyok már középiskolás)
2015. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Én soha nem szerettem.. Szerencsére most már nem nagy járnak locsolkodni, de általános iskolás koromban még egész sokan jöttek. Főleg családi ismerősök, az utcánkban lakó fiúk, illetve néha még pár osztálytársam is. De legszívesebben ilyenkor inkább elmenekültem volna otthonról. Illetve irigyeltem a fiútesóimat, hogy ők mehetnek locsolni, és nem nekik kell itthon maradni és várni a locsolókat, szerintem az sokkal jobb. Plusz kaptak egy csomó csokit a locsolkodásért, én meg nem kaptam semmit, inkább csak adnom kellett.

19/L

2015. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pappi ;) válasza:
51%

Jó lenne ez a locsolkós dolog, de ma már nemnagyon szeretik ezt a lányok :D pedig a szódás dolog az tetszik, mert humoros is. Szép hagyomány ahol még üzik, és most így idősebb fejjel jobban örülnék a csokinak, mint a pénznek. De ma már nem arról szól a locsolkodás, h ünnepeljünk hanem arról, h pénzt kapjunk érte. :/ :)

17/F

2015. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Falun elég divatos. és egyébként jó is volt. Mármint elmenni meglocsolni pár lyányt, csokit enni, majd bemenni egy páleszre.
2015. márc. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok már középiskolás, de azért elmondom, hogy én soha nem szerettem locsolkodni. Mindig apámmal mentem, sokszor egy teljes nap eltelt ezzel, nagyon fárasztó volt. Sokáig azt sem értettem, mi értelme van, mit akar ez jelenteni... Úgy emlékszem, a csoki amit adtak, azt is sokszor keserűnek éreztem. Kár tagadnom, csak apám miatt csináltam. Ennek a hagyománynak örülök, hogy kezd kimenni a divatból, úgy látom, már senki nem várja el igazán, hogy meglocsolják (mert ismertem olyan lányokat, akik nagy örömmel várták, hogy jöjjenek a locsolók, mintha az valami über-szuper dolog lenne..). Szóval a húsvéthétfő most már egy átlagos nap a számomra kb.
2015. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
58%
nem divat , kellemetlen hagyomány
2015. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!