Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Százalékszámítás és Venn-diagram?

Százalékszámítás és Venn-diagram?

Figyelt kérdés

Most készülök épp egy záródolgozatra, és pár dolog nem világ a megoldást illetően, avagy nekem sehogy nem akar kijönni.. Valaki segítene?


1; Van egy termék, aminek az árát először 20%-kal megemelik, majd ezt az árat csökkentik 20%-kal szintén végeredményként kapva 1600 Ft-ot. Mennyi volt a termék eredeti ára?


Odáig eljutottam, hogy 2000 Ft volt, mielőtt lecsökkentik 20%-kal.

Nekem ez a klasszikus: mennyinek a 120 %-a 2000 kérdés merült fel az eredeti árra. De sehogy se jön ki, a képletet meg soha nem bírtam megjegyezni, csak hogy a százalék század részt jelent.


2; A suli 9.A osztályában a gyerekek kosárlabdáznak, fociznak és kézilabdáznak. Összesen 30 gyerek van az osztályban, melyből 14 kosarazik, 14 kézilabdázik és 19 focizik. Van 2 tanuló akik nem lelkesednek a sportért, így ők egyiket sem űzik. 3 ember kosarazik és focizik, de nem kézizik; 6 ember focizik és kézizik, de nem focizik; valamint 2 ember kosarazik és kézizik, de nem focizik. Töltsd ki a Venn-diagram egyes pontjait!


Kívülre írtam 2 embert, mivel ők egyik sportot sem űzik.

Kosár + foci uniójában 3 ember

Foci + kézi uniójában 6 ember

Kosár + kézi uniójában 2 ember


Ezután összegeztem, hogy 30-ból 'le van tudva' 13 ember, marad 17 akit el kell osztani.


Kosár: 14 emberből --> (-5) 9 ember marad

Kézi: 14 emberből --> (-8) 6 ember marad

Foci: 19 emberből --> (-9) 10 ember marad

Ez szumma szummáról 25 ember.


Na és itt elakadtam, mert én úgy gondoltam 25-17 = 8 kerül mind a három különböző sport uniójába (a full közösbe), de max 6 lehet így azzal is beírtam de valahogy nem stimmel és a 30 egyiknél se jön ki..


Megköszönöm ha valaki segít! :)



2016. máj. 31. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a százalékos simán x * 1,2 * 0,8 = 1600

1666 Ft jön ki.

2016. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Másodikból nem hagytál ki valamit? Szerintem így nem jó, mintha kimaradt volna valami, például az az adat hogy hányan játsszák mindhárom sportot
2016. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, mert épp azon filóztam hogy a 3 sportot hányan játszhatják összesen, csak ennyi adat volt.. ezért gondoltam kissé én is hiányosnak. De köszönöm!
2016. máj. 31. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy videót ami elég jól elmagyarázza, a számok pont azok mint a te feladatodban. Nézd meg, talán ez segít :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZrOL0pg5x5Y

2016. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, na ja innen kimaradt az az adat, hogy mind a 3 sportot hányan űzik.. a feladat nem írta, szóval okéé.. A videót pedig köszi!
2016. máj. 31. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!