Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai: 'Elől...

Kőszívű ember fiai: 'Elől víz, hátul tűz' rövid tartalma mi? Fontos, gyors válaszokat légyszi!

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, a tanár ugyanis bevezette, hogy minden fejezetből ki kell írnunk a tartalmat, és lefelelni! Nekem az Elől víz, hátul tűz jutott, és bárhol is néztem az interneten, csak 3 sort írtak róla. A könyv nincs meg nekem, nem is olvastam el, és a folytonos edzések miatt nincs is időm megcsinálni. Valaki segítsen! Rövid tartalom kell, amit maximum 10 percben el tudok modnani! Köszönöm!!!!!
2010. ápr. 11. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nem erre gondoltal, de itt van a teljes szoveg: Sajnos kenytelen leszel elolvasni.

A digitalis konyvtarban szinte minden konyvet megtalalsz. A folytonos edzes nem igazan kifogas, mert gondolom ertelmes ember akarsz lenn es nem csak egy izomgomboc.


[link]

2010. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lány vagyok :)
2010. ápr. 11. 20:26
 3/4 Marci/2000/ válasza:
100%

1. Richárd és serege átkeltek a Dunán 2. Vízzel elöntött völgyön keltek át 3. A sereg élelem nélkül maradt 4. Átúsztak a megáradt March folyón 5. A Kárpátok magasabb részeihez kellett menniük 6. Egy völgy aljában, megpihenve tábortüzet gyújtottak. A tűz szétterjed, ezért felmenekültek a hegyre. 7. A hegyekben hózivatar „segíti” őket, majd magyar földre érnek.

Tipp: Olvasd el az Elől víz, hátul tűz c. fejezetet!

2014. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 levi.2000 válasza:
A huszárcsapat Baradlay Richárd vezetésével menekült Magyarország felé, nyomukban Palvicz Ottó vezette ezred. A Duna felé indultak el, kétszázhúszan keltek át a folyón a zátonyok között abban a hitben, hogy az egynapos előnyüket megduplázzák. Richárd át akart vágni a malomgáton, és a vízzel nehezíteni Palvicz dolgát, de már el volt árasztva, mikorra odaértek. A malomnál keltek át a cölöpökön. Mire mindenki egyesével átvezette a lovát, az üldözőik beérték őket. Ezért felgyújtották az alkalmi hidat. Palvicz pisztolypárbajt vívott Richárddal, de senki sem sérült meg. Ezután folytatták útjukat. Richárdékat mindenhol ellenségként fogadták, pedig ők nem akartak se rabolni, se élelmet lopni, se embereket bántani. Megálltak egy juhászkunyhónál puliszkát főzni, de innen is idő előtt távoztak. Ezután átkeltek a March folyón. Fáradtak, éhesek voltak. A beálló köd miatt sikerült egy útjukba akadt mezővároson átjutniuk. Egy Kárpátokbeli faluba értek, ahol vendégül látták őket, de innen is hamar továbbindultak. Egy pásztor segítségével elindultak felfelé a Kárpátok havas hegytetőin. Letáboroztak egy erdőnél, és amikor elaludtak a megrakott tábortüzek begyújtották az egész környéket, és menekülniük kellett. Hóviharba keveredtek, majd a völgybe leérve végre sikerült magyar földre jutniuk, ahol lakomával várták a sereget. Az úton szerencsére senki sem halt meg.
2014. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!