Megoldás? 27^x+1^ - 49^x-0,5^=28

2016. jún. 7. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
7^x*(log(7)-7^x*log(49)) a derivâltja
2016. jún. 7. 19:48
 2/10 A kérdező kommentje:
Levezetni nem tudod ha megkérlek szépen?:)
2016. jún. 7. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elírtál valamit.


Az utolsónál nincs ott a hatványkitevő. Plusz szerintem pár zárójel is hiányzik.

2016. jún. 7. 20:49
 4/10 A kérdező kommentje:
27^x+1^ - 49^x-0,5^ = 28 igazad van megpróbálod igy kerlek?!
2016. jún. 7. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez pont ugyanaz mint a kérdésben...
2016. jún. 7. 21:00
 6/10 A kérdező kommentje:

Na szoval bocsi csak nem irta ki azt a jelet 2*7 az eleje nem 27!!

2 szorozva 7-el tobbi ugyan az.. Bocsi csak valamiert nem rakta ki azt a jelet kerlek segits

2016. jún. 7. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:

De értsd meg hogy így sem értelmes.

A végén mit takar a ^ jel ami után nincs jel?

2016. jún. 7. 21:06
 8/10 anonim ***** válasza:
*A végén mit takar a ^ jel ami után nincs SZÁM?
2016. jún. 7. 21:06
 9/10 A kérdező kommentje:
2*7 az x+1-diken (tehát Hatvany kitevő az x+1 a 7-nek) - 49 az x-0.5-iken (tehát Hatvany kitevő az x-0.5 a 49-nek) = 28 bocsi ennel egyszerűbben nem tudom 😓
2016. jún. 7. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

2*7 az x+1-diken (tehát Hatvany kitevő az x+1 a 7-nek) - 49 az x-0.5-iken (tehát Hatvany kitevő az x-0.5 a 49-nek) = 28


Így érthető, csak te baromira nem ezt írtad le matematikai képletekkel, ezért nem értettem.


Helyesen leírva: 2*7^(x+1)-49^(x-0,5)=28


Így a megoldás x=0,367031 vagy x=2,34538 tehát nagyon csúnya megoldások lesznek.

2016. jún. 7. 21:22