Érettségi! Segítesz? 1. Egy számlán 200000 forintot évi 8,5%-os kamatlábbal kamatoztatunk. Hány forintot vehetünk fel három év múlva? 2. Legfeljebb mennyi üdítőitalt önthetünk abba a henger alakú pohárba, amelynek átmérője 8 cm, magassága 12 cm?

2016. jún. 18. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1.

Három év múlva 200 000 * 1,085³ = 255 457,8 ≈ 255 458 Ft-ot lehet felvenni.


2.

Az alap (kör) területe: (8/2)² * π = 16 * 3,14 = 50,24 cm².

A térfogat 50,24 cm² * 12 cm = 602,88 cm³ ≈ 6,03 dl.

2016. jún. 18. 17:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most "életmentő" volt!
2016. jún. 18. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
érettségi... és nem megy a százalékszámítás és a térfogatszámítás??? O.o
2016. jún. 18. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Ez most életmentő volt? Ezt nem értem! Te most (vagyis a kérdés kiírásakor) ott ülsz az érettségin a lap fölött mobiltelefonnal a kezedben?
2016. jún. 18. 18:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszolónak:Juni 22 szóbeli,és Írásbeli vizsga matekból! Nem lesz nagy ügy,3 hete fel van adva 72 tétel fele,szóbeli és írásbeli! Vizsgán 3 elméleti és 3 szóbeli kérdés lesz! Köszönöm a segítséget! :)
2016. jún. 19. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Akkor ez nem Magyarország.
2016. jún. 19. 13:56