Tudnátok segíteni a következő matematikai feladatban?


Számoljuk ki a következő kifejezések értékét, ha x=2, y=1 !


b)-3+2y^2-y=

c,x+y-xy=


2016. jún. 19. 14:39
 1/2 Arp Du ***** válasza:

b)-ben 2*(y^2) vagy (2*y)^2 ? valszeg az első:

b) 3 +2*(1^2) -1 = 3+2-1=...

c) 2+1-(2*1) = 2+1-2=...

2016. jún. 19. 15:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jún. 19. 16:58