Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A légkondinak tényleg van...

A légkondinak tényleg van valamiféle negatív hatása a környezetre nézve?

Figyelt kérdés

Ez a nagy meleg, 4. emeleten sajnos nem bírható ki mással, csak légkondival.


Jelenleg még nem, de például tavaly nyáron volt olyan, hogy éjszaka is 29 fok volt kint.



2016. jún. 23. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha nincs tisztán tartva.
2016. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyilván van, hiszen árammal működik, amit jellemzően valamilyen környezetszennyező módon állítunk elő. Ezen kívül üvegházhatású gázokkal üzemelnek, ami viszont elvileg nem jelent problémát, mert egy jól összerakott rendszer nem szivárog. A környezetre semmilyen más hatása nincs, és az egészségre sincs negatív hatása, ha ki van takarítva, és nem viszik túlzásba a hűtést (pl. 40 fokban 22 fokot csinálni már nem jó).
2016. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 23 fokra szoktam állítani.
2016. jún. 23. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd, értékelendő az aggodalmad, de ha muszáj használni, akkor muszáj. Rengeteg más is negatív hatással van a környezetre, ami az életünk velejárója.
2016. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem állítanám 23 fokra 40 fokban, de már a mai időjárásban sem, mert nagyon hideg a kintihez képest. De igazából mindenkinek a szíve joga, mennyire állítja. Ha nem fázol meg emiatt, akkor nem gond, nem lesz tőle rejtett betegséged. Én érzékeny vagyok a nagy hőmérséklet-különbségre, rendszeresen folyik az orrom nyáron, ha bemegyek egy túlhűtött helyre, pedig szeretem a klímát...
2016. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha nincs takarítva akkor a bacik, penész, por okozhat gondot. Azon kívül semmi. Aki érzékeny rá annak a túl hideg vagy a huzat okozhat orrfolyást, köhögést, derékfájást. De nyilván ezt hamar észreveszi az ember és akkor nem 21 fokra állítja hanem feljebb.
2016. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt szokták javasolni, hogy legfeljebb 5 fok legyen a különbség a légkondicionált helyiség és a külső hőmérséklet között.


Egyébként az olyan városokban, ahol nagyon elterjedt a légkondi, ott a használata hozzájárul a nagy meleghez, hiszen, ahogy a hűtő is, a légkondi belül hűt, kívül pedig hőt ad le. Vagyis minden légkondicionált helyiség a teraszon fűti a környezetet, ezért a nagyvárosokban még ezzel is melegebb lesz, mint mondjuk vidéken.

2016. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is 26 fok a normális beállítás (ha bemész felforrósodva, akkor ne az alapján állítsd be, hanem várj negyed órát, míg lehűlsz, és már jobban érzed magad).

Ja, és vetkőzz le, amennyire lehet. Fürdőruha vagy fehérnemű pl.

2016. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj arra is, hogy a mai klímák már nem szellőztetnek, viszont úgy meg nem szabad bekapcsolni, ha közben szellőztetsz, ezért napi kétszeri komoly szellőztetés javasolt!

Vagy pedig egész éjjel legyen nyitva az ablak.

2016. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!