Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen matek feladatgyűjtemény...

Milyen matek feladatgyűjteményt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Mérnökinfóra jelentkeztem, és szeretnék gyakorolni matekot a nyáron. A gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjteményt használom most. Tudnátok más feladatgyűjteményeket mondani, amihez van megoldókulcs? Lehetőleg emelt szintű feladatok legyenek benne.
2016. jún. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Thomas-féle kalkulus, valószínűleg egyébként is kelleni fog. Enkóron fent van.
2016. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 25. 21:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál még olyan könyvet, ami nehezebb középiskolai feladatokat tartalmaz?
2016. jún. 25. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem könyv, vagy ötszáz kidolgozott feladat található itt:

[link]

2016. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát egyetem első félévében analízis van, amiben ezeket oktatják általában(BME-n tuti): Komplex számok, Sorozatok, sorok: monotonitás, korlátosság, divergencia, határértékek jó pár féle, számsor, sorösszeg, mértani sor, hányados-, gyök- és összehasonlító kritériumok, egyváltozós függvények differenciálszámítása, függvények határértéke, értelmezési tartománya, értékkészlete, inverz függvények, Taylor sor, MacLaurin sor, Integrálszámítás:ez megint nagy terület sok féle.

Nézd meg az egyetem honlapján, ahova járni fogsz, hogy mi a mintatanterv és ott rá tudsz keresni az egyes tantárgyak temetikájára, ahol le van írva részletesen, mik a követelmények.

Feleslegesen ne cseszd el az időd ilyen középsulis matekfeladatokra, mert ahhoz köze nem lesz az egyetemen tanultaknak.

Meg az egyetemen vannak belső jegyztek az egyes tantárgyakhoz, a tematikában felsorolják, milyen könyvekre épül a tananyag, miből kérnek számon. Azt próbáld beszerezni, ne több ezer Ft-ért olyan könyvet, amire lehet sose lesz szükséged.

2016. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bárczy Barnabás: differenciálszámítás, integrálszámítás. Ezek valódi gyöngyszemek. Később pedig Scharnitzky Viktor: differenciálegyenletek.

Ezeket nyugodt szívvel megveheted, és kezd el feldolgozni.

2016. jún. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, osztom az utolsó hozzászóló véleményét! Én is a Bolyai könyvsorozatból tanultam. Bárczy Barnabás Differenciálszámítás, valamint Intergálszámítás, Scharnitzky Viktor Diferenciálegyenletek, Urbán László Határértékszámítás, Sárközy András: Komplex számok jó, ha mindig kéznél van.Illetve, ha jobban bele akarsz merülni, akkor a Komplex függvénytant is szerezd be. Következő félévben Mátrixszámítás, Többváltozós függvények analízise lesz fontos, aztán a Valószínűségszámítás és Matematikai statisztika könyvekre lesz szükséged. Ezek a könyvek az egész egyetemi matematikát lefedik, sőt sokkal többet is tartalmaznak és rengeteg példával, azok megoldásaival. Érdemes beszerezni, bármikor szükség lehet rá,nem csak Matekból, hanem olyan tárgyakból is, amikhez erős matematikai alapok kellenek.

Egyébként pár példányhoz nehéz hozzájutni, mert nem nyomták újra mostanában és kifogytak a könyvesboltok belőle. Örökérvényű könyvet.

2016. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!