Parciális integrálással indultam el...

Ezt kaptam:

∫ sinx * e^cosx dx = -cosx * e^cosx - ∫ -cosx * e^cosx * -sinx dx


Nem tudom, hogy eddig jó-e? Ha nem, akkor mi a hiba? Ha igen, akkor hogy kell folytatni?



2016. júl. 1. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez ennél még egyszerűbb, hiszen a kitevőnek a deriváltja a szorzó, csak egy előjel hibádzik.

Így viszont az összetett függvény deriváltja fedezhető fel:

(e^cosx)'=-sinx * e^cosx


Emiatt:

∫sinx * e^cosx dx =

=-∫(-sinx * e^cosx)dx=

=-e^cosx+const.

2016. júl. 1. 12:33
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez ilyen típusú, ugye?

∫g'*e^g dx = e^g +c

2016. júl. 1. 13:16
 3/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés... Ha ez 0-tól 1-ig van integrálva, akkor mi lesz értéke?

Ha számológépbe beírom egyben az integrálást, akkor ~0,0237 jön ki...

Viszont Newton-Leibniz formulával (-e^cos1 + e^cos0) = 4,139*10^-4

2016. júl. 1. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy fokban számoltál a gépen.

(Nem számoltam utána, de ez a gyakori hiba.)

Ugyebár csakis radiánban számolhatunk ilyen esetekben.

2016. júl. 1. 15:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Átállítottam a számológépet... Így egy harmadik eredmény lett... ~1,0018
2016. júl. 1. 15:31
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó a jó megoldás, és végre kijött mind a két verzióval! Akkor csak jó volt! :)

Köszönöm! :)

2016. júl. 1. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Valaki tájékoztasson:

miért lettem lepontozva a fok-radián hozzászólásomban?

2016. júl. 2. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

??? Az elsőben meg végképp nem értem, kinek mi a gondja, aki lepontozott???

Így aztán érdemes segítenem vazz.

2016. júl. 2. 14:22