Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Abban kéne segítség, hogy a...

Abban kéne segítség, hogy a matekot hogyan lehet hasznosan tanulni? Én hiába jegyzem meg az összes szabályt, nem tudom elvégezni a műveleteket. Erre nincs valami tanácsotok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell a feladatokat,amig rutinszerűen nem megy egy egy szabály alkalmazása.A szabályokat jó ha tudod fejből,de egyrészt függvénytáblázatot lehet használni (ha gimis vagy),másrészt semmire nem mész vele ha nem tudod alkalmazni.
2010. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne rój meg érte, a saját módszeremet írom le.

Az első padsorban ültem. Az órán csak a tanárra figyeltem. Ott hon már csak a leckét kellett megcsinálni. Később már az is belefért az órába. A lényeg, hogy összefüggésében értsd meg a dolgot. Pl. a szögfüggvényeket nem azért tanuljuk, mert előírják, hanem azért, mert a fejlődés következtében valamiért ki kellett számolni. Nagyon fontos: az anyaghoz tartozó apróbetűs rész megértése. Az, hogy "miért?". A "hogyant" elmondja a tanár.

2010. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de még annyi, hogy nekem ponthogy nincs "hogyan" mert a tanár nem mondja el, hogy hogyan is kell megcsinálni.Teljesen magunkra vagyunk utalva.Az órán csak ordibált, mindenkivel trágár módon beszélt.Figyelmeztetés után, aniyt mondott: Javítok rajta.Ennyi.
2010. ápr. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!