Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit szeretne mondani a költő...

Mit szeretne mondani a költő az alábbi szövegben? Milyen igazságokra bukkanhatunk ha el gondolkodunk?

Figyelt kérdés

Örkény István:

Az élet értelme

Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprikakoszorú. Ha viszont nem fűzzük fel őket. nem lesz belőlük koszorú.

Pedig á paprika ugyanannyi, éppoly piros, éppoly erős. De mégse koszorú.

Csak a madzag tennél Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes, harmadrangú valami.

Hát akkor mii

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára.


[link]


2016. júl. 23. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez próza, Örkény István pedig író (és nem költő).
2016. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem hasznosabb lenne a számodra, ha saját magad gondolkodnál el rajta, és nem tőlünk kérnéd a választ.
2016. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.akik az eddigiekhez hasonló válaszokat adnak talán maguknak is szégyellik be vallani hogy nehezükre esik a koncentrálás.


2.az hogy valaki ki ír ide valamit még nem jelenti azt hogy nincs ennek gondolatai a témáról csak talán kíváncsi ara mások hogyan látják.


3.Vannak akiket érdekelhet ez a vers és velük el lehet beszélgetni róla.

2016. júl. 23. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Próza, ismétlem PRÓZA, tehát semmiképpen nem vers.
2016. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen próza. :)


Pont az az értelme, hogy gondolkozzunk el a világ dolgain, például ezen a művön is. :)

2016. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Örkénynek teljes mértékben igaza van.

Az erőspaprikát az én anyukám is felfűzi, új tárolja a spejzban. Okos volt az öreg. Bár azt nem tudtam, hogy szakácskönyvet is írt.

2016. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó és azzal hogy próza milyen igazságokra jöttetek még rá? Miképp kapcsolódik ez az élethez?
2016. júl. 24. 00:06
 8/8 anonim válasza:

Én úgy fogalmaznám meg, hogy számomra azt jelenti, hogy minden dolog az életben csak valami kontextussal nyer értelmet, valaminek a viszonylatában megváltozik az értelme.


De erről például olvastam egy másik nagyon jó megfogalmazást is (Bukowski),


"People run from rain but sit in bathtubs full of water."


Az első helyzetben az eső vize egy zavaró fogalom, amitől az emberek menekülnek, nem kellemes számukra. Egy kád vize viszont kellemes számukra a maga meleg komfortos formájában.

Azt is próbálja érzékeltetni, hogy bizonyos helyzetben az ember nem fogadja el a változást, azt hogy egy dolog egy másik helyzetben és állapotban már nem ugyanaz.

A cím jelentősége, hogy az életértelme a változás, éppen ezért nehéz "megismerni" és meghatározni.

2016. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!