Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy dobókockával egyszer...

Egy dobókockával egyszer dobunk. Mennyi annak a valószinüsége, hogy a kapott szám nem prím, és nemis négyzetszám?

Figyelt kérdés
ha tudtok akkor rövid levezetést, magyarázatotis kérnék
2010. ápr. 17. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
off: de ha prímszám lényege hogy csak önmagával és 1-gyel osztható, akkor az 1 miért nem az? osztható 1-el vagyis önmagával. elvileg annak kellene lennie, vagy csak túl hülyén gondolkodom?
2010. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

a prím számoknak két osztója van: 1 és maga a szám

az egynek azonban egyetlen egy osztója van, így az nem prím.

de ha nem hiszed, nézd meg függvénytáblázatban :)

2010. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Egy téglalap oldalai 5 és 12 cm-esek. Számítsa ki az átlók hajlásszögét."


A téglalap két oldala és a téglalap átlója egy olyan derékszögű háromszöget alkot, amelynek átfogója a téglalap átlója, befogói a téglalap oldalai.

Amennyiben klasszikus módon, fektetett formában (azaz a lenti és fenti oldal 12 cm, a két "oldalsó" pedig 5cm) rajzoljuk fel a téglalapot, akkor a hosszabb oldal és az átfogó által bezárt szög (legyen alfa) tangense megegyezik a szöggel szemközti befogó és a szög melletti befogó hányadoságal.

Tehát a tg(alfa) = 5/12

tg(alfa) = 0,4167

(alfa) = 22,62°

Tehát az átló az oldalakkal 22,62°-ot, illetve 90°-22,62°-ot, vagyis 67,38°-ot zár be.

2010. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Már megbocsássatok, de az 1 is négyzetszám, nem csak a 4. Nem értem, miért ilyen helyen kell megcsináltatni a házit, főleg matekból, annyi baromságot lehet olvasni.
2010. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Előző: Igen, az 1 négyzetszám. De hol van itt szó négyzetszámokról? PRÍMEKRŐL van szó. Olvasd el mielőtt leugatsz másokat.
2010. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jézus. Bocsi, én néztem be. Tényleg van szó négyzetszámokról is. Akkor én nem tudok olvasni. Mégegyszer bocs.
2010. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
szóval mindent egybevéve csak a hatos dobás megfelelő, tehát 1:6 a valószínűség
2010. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!