Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kellene ezeket megoldani?

Hogyan kellene ezeket megoldani?

Figyelt kérdés

1. hogy számolom ki x^5 -2x^4 +1=0 valós gyökeit? (egyáltalán mi az, hgy valós gyök?)


2. x^3 -4x=0 valós gyökei


3. x^2 +4x<0 egész gyökei


4. x^2 -2x<=0 egész gyökei


2016. aug. 1. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valós gyök alatt olyan megoldásokat értünk, amelyek valós számok.

Az első példád 5-ödfokú hiányos algenrai egyenlet, ezt most tegyül félre.


A 2-3-4 feladat viszont tipikusan olyan,h. x-el kiemelsz és nyert ügyed van.


Pl. 2-nél. x(x^2-4)=0


másodfokút ugye meg megoldasz képlettel...

2016. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így már értem. Az első egyenletről szólva pedig: akkor minek rakják 9.-es feladatok közé? És egy kilencedikes mikor bekerül még nem tudja a megoldóképletet, mégus ez az első fejezet a feladatgyűjteményben. Én már vettem, de eszembe nem jutott, hogyan kéne megoldani. Az egyszerű dolgok soha nem ugranak be.
2016. aug. 2. 01:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Ötödfokú egyenletre már bebizonyították, hogy nincsen megoldóképlet. Észre kell venned benne valamilyen egyszerűsítési lehetőséget, ami után megoldható még a te módszereiddel is.


És máskor kérlek, hogy egy normális címet írjál.

2016. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"akkor minek rakják 9.-es feladatok közé? És egy kilencedikes mikor bekerül még nem tudja a megoldóképletet, mégus ez az első fejezet a feladatgyűjteményben"


Nem a feladatgyűjteménnyel kell kezdeni, hanem előbb be kell ülni matekórára, aztán el kell olvasni a feladatgyűjteményhez tartozó tankönyvet, abban van leírva az elmélet, ha órán nem sikerült teljesen megérteni a lényeget.

2016. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3. Kérlek áruld már el nekem, hogy a kérdező által kiírt 5-ödfokú egyenletnél milyen egyszerűsítést veszel észre...


Megeszem a fejemet, ha ránézésre látsz valamilyen egyszerűsítést...


Ha analitikus eredményeket akarunk, borzasztó körülményes klasszikus eljárásokkal tehetjük ezt meg az említett példában, hiányos algebrai egyenlet ellenére.


Ilyenkor én inkább már a numerikus módszereket helyezem előtérbe. Bár kinek mi a szive vágya...


Mondjuk ettől még érdekelne is továbbra, hogyan állítod elő az analitikus megoldást. Wolframalpha nyílván kiad elég bonyolult végképleteket, de úgy gondolom, ezeket papíron és golyóstollal előállítani biony nem könnyű feladat...

2016. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"milyen egyszerűsítést veszel észre..."

Lehet, hogy elírt valamit, vagy a tanára, vagy ott más a feladat, nem a gyökök megkeresése.

2016. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De tegyük fel, hogy nem írt el semmit, és kijelentésed te is a konkrét feladatra végezted.

Hogy egyszerűsítesz?!

2016. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!