Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Akik ezen az oldalon kérik...

Akik ezen az oldalon kérik komplett regények, novellák, vagy egyes szereplők jellemzését, azok nem érzik ezt cikinek?

Figyelt kérdés

Persze, nyilván nem, mert akkor inkább elolvasnák az illető művet. Azt viszont sosem fogom megérteni, miért nem hajlandóak arra a mai tinik, hogy olyan izgalmas és remek könyveket olvassanak, mint a Egri csillagok, vagy a Kőszívű...

Hogy Shakespeare-ről már ne is beszéljek! Miért okoz fizikai fájdalmat a mai fiataloknak az, hogy olvasni kell? Miért sikk butának és műveletlennek lenni?

Én sem vagyok még öreg, nincs még tíz éve, hogy érettségiztem, de mi anno teljesen máshogy álltunk a dolgokhoz.


2010. ápr. 18. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Tuti nem, mivel úgysem tudja meg senki, hogy ki is tette fel a kérdést.

Azért azzal vitatkoznék, hogy 12-13 éves gyerek mennyire tartja remek olvasmánynak az Egri csillagokat, vagy a Kőszívűt, de ez más kérdés:)

2010. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 2 éve érettségiztem, nálunk az osztályban senki nem olvasott el semmit, mindenki engem nyaggatott, hogy mondjam el ennek meg annak a tartalmát, mert én szeretek olvasni és minden kötelezőt meg ajánlottat elolvastam. Már akkor se értettem, miért nem olvasták el ők maguk, szerintem a középiskolai kötelezők nagy része nagyon érdekes.
2010. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én most vagyok 17 éves és kb. 1-2 kötelezőt olvastam el amióta sulibe járok. Nem szeretek regényeket olvasni, mert nem érdekelnek és túl sok időmet veszik el. Inkább nézek helyette filmet, zenélek és csinálok olyan dolgokat ami érdekelnek. Van aki szeret olvasni, az olvasson. Van aki nem szeret ilyeneket olvasni, az ne olvasson ilyeneket. Én rövidítettben elolvasom amit muszáj, és így is 5-ös vagyok irodalomból. Egyébként az én osztályomban sem olvassa senki a kötelezőket...
2010. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az Egri csillagokkal, meg a Kőszívűvel én is vitatkoznék. Én szeretek olvasni, és elég gyakran is szoktam, viszont ezek nagyon nyögvenyelősen mentek. Lehet azért, mert viszonylag fiatalon kellett olvasni, vagy egyszerűen csak nem szeretem a stílust, amiben íródtak. Nem tudom. Abban viszont egyetértek, hogy kár, hogy nagyon sok fiatal nem olvas. Én 100x inkább leülök olvasni, mint hogy a tévé előtt feküdjek, és azt bámuljam. Shakespeare-t én is szerettem, viszont mondom, a Kőszívű és az Egri csillagok nem volt éppen a kedvencem.


Az a baj, hogy manapság olyan világban élük, ahol az a menő, ha elmész a kocsmába és négykézláb mászol haza. Hát gratulálok hozzá.

2010. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is voltam tini és bizony nekem sem volt mindig kedvem kiolvasni egy adott könyvet. Pl (a Kőszívű illetve a Vörös és Fekete a kedvencem volt) szóval nem arról volt szó hogy soha nem olvastam. Volt amibe belekezdtem és egyszerűen nem ment. Szóval ha ebből indulok ki akkor valahol megértem. az hogy neked izgalmas egy könyv az nem jelenti azt hogy mindenkinek az. persze nem azt mondom, hogy ne olvassanak , de még mindig jobb ha legalább utánanéz az illető miről is szól egy adott mű ,mithogy teljesen hidegen hagyja a dolog.
2010. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Éppen most olvastam az egyik túlművelt tini ilyen tárgyú kérdését, és a kérdező kommentjét, amit most be is idéznék:


"hallod b+ elolvastam röviditetben de nemvolt leírva h h hal meg ugyhogy neugassálmár te f@szláma. takarodjál inkább a mocskos kurv@ @nyádba innen. -.- nyomoronc"


Ő sem szeret olvasni, így megfosztja magát annak lehetőségétől, hogy magát szabatosan kifejező, kulturáltan megnyilvánuló felnőtté válhasson. EZ miért menő manapság?

2010. ápr. 18. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy hülyegyerek valaki, még nem biztos hogy összefügg azzal, hogy mennyit olvas. Nekem rengeteg olyan ismerősöm van, aki szintén nem szeret olvasni, mégis képes kultúráltan viselkedni és fogalmazni. Meg olyan ismerősöm is van, aki gyakran olvas, mégis néha úgy beszél mint egy paraszt.
2010. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem olvastatják halálra az iskolásokat, túl lehet élni azt a pár kötelezőt. A legtöbb helyen kiadják előző tanév végén, hogy miket kell elolvasni jövőre, nyáron azért több idejük van olvasni a gyerekeknek. Ha bele se kezd, mondván hogy csak az idejét pocsékolja, nem tudhatja meg, hogy milyen érdekes olvasmány is lenne. Meg nekem szörnyen zavaró lett volna, ha irodalomórán olyasmiről beszélnek, amit nem értek. Egyszer volt, hogy későn kezdtem olvasni a kötelezőt, és mielőtt befejeztem volna, eljutottunk odáig a tananyagban. Persze lelőtte nekem a tanár a poént, hogy mi lesz a vége; na, akkor megfogadtam, hogy mikor tanév végén kézhet kapjuk a jövő évi listát, mindent elolvasok nyáron, hogy többször ne legyen ilyen.
2010. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!