Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudja magyarázni a...

Valaki el tudja magyarázni a függvények jellemzését?

Figyelt kérdés

Google-ben nem sok mindent találtam, ha igen, az is érthetetlen (nekem)..

Pl."A függvény értelmezési tartományának nevezzük az A halmaz azon részhalmazát, amelynek minden eleméhez hozzárendelünk egy B-beli elemet."(????)

Nekem ez sötét..:(((


2011. aug. 10. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írd ide, hogy hányadik osztály!!

Kicsit más általános iskolában, mint egyetemen.

2011. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
9-edik. Bocsi.
2011. aug. 10. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Én érdeklődtem az előbb, megkezdem akkor a válaszolást is.

Értelmezési tartomány - értékkészlet:

Amit idéztél azt jelenti, hogy a boltban mindennek ára van. Minden árúhoz hozzá van rendelve egy érték.

Persze táblás csokit, tojást, vagy kerti törpét valahány darabot lehet venni, csak pozitív egész számú tojásnak van ára. (Nyilván fél tojást nem lehet kérni, negatív meg azt jelentené, hogy Te akarsz eladni az áruháznak.)

Tehát ezeknek az értelmezési tartománya pozitív, egész számok halmaza. Értékkészlete (amennyit fizethetsz csak az egy darab árának egész számú többszöröse lehet. (Ha egy tojás 25 Ft, akkor 25, 50,75, 100, ... az értékkészlet.

Ha ezeket nem érted valami általános iskolai tankönyvből próbálj utána nézni.

Neked már ezeket is értened kellene:

[link]

Ha szükséges kérdezz nyugodtan!

2011. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

Legyen A és B egy-egy halmaz. Képezzünk olyan párokat, amik egyik tagja az a, a másik a B halmaz egy elem. Ezek a párok is egy halmaz (az A és B Descartes-i szorzata) elemei. Ennek részhalmazait nevezzük relációknak. Függvény az a reláció, amelyik minden eleme esetén ha bármely két pár első tagja egyenlő, akkora második is.

Vagy mire vagy kíváncsi?

2011. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!