Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megoldanatok nekem levezetve...

Megoldanatok nekem levezetve az alabbi matematikai feladatot?

Figyelt kérdés

feladat: sin (x-7) + cos (x-7) = 1


válaszotokat elore is köszönöm.



2016. aug. 9. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Másik lehetőség, hogy négyzetre emeled mind a két oldalt:


sin^2(x-7)+2*sin(x-7)*cos(x-7)+cos^2(x-7)=1


Tudjuk, hogy sin^2(Ł)+cos^2(Ł)=1 tetszőleges Ł-ra, ezért sin^2(x-7)+cos^2(x-7)=1, ezért az egyenlet:


1+2*sin(x-7)*cos(x-7)=1, innen


2*sin(x-7)*cos(x-7)=0 adódik. Ennek ott lesz megoldása, ahol


sin(x-7)=0, vagy


cos(x-7)=0 valamelyike teljesül, tehát ezeket az egyenleteket kell még megoldani, azok meg ugyanazok lesznek, amit már az előttem szóló leírt.

2016. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
miért pont gyök2/2 vel kell beszorozni? miért nem mással?
2016. aug. 9. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyik addíciós képlet:


sin(Ł+ß)=sin(Ł)*cos(ß)+cos(Ł)*sin(ß).


Ha ezt a képletet akarjuk használni, akkor olyan számmal kell beszorozni, hogy sin(Ł)=cos(Ł) legyen, ez Ł=pí/4-re jön ki, ekkor az értéke gyök(2)/2, tehát ezzel szorzunk be.

2016. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező beszorozni, sőt ezt nem is látni. AZ addiciós tételekből beszorzás nélkül is kiadódnak a megoldások.

Mellesleg egyszerű, mechanikusan végezhető unalmas példa ez, mert gondolkodni nem kell, a fv. táblából csak kimásolod a képleteket és beírod...

2016. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!