Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adottak egy négyzet átlósan...

Adottak egy négyzet átlósan ellentett pontjainak koordinátái és meg kell határozni a másik két csúcs koordinátáit. Ezt hogyan?

Figyelt kérdés
P(3;5) és Q(1;-3)
2016. aug. 10. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltéve, ha a négyzet nincs elforgatva, a két tengellyel párhuzamos, akkor simán behelyettesíted a két további pont koordinátáit a megadott pontokéival.

R(3, -3)

S(1, 5)


Ha el lenne forgatva, akkor ennyi adatból nem lehet megmondani.

2016. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennek biztos van szebb megoldása is de nekem most a következő jutott eszembe.

1) Mi a középpontja a négyzetnek? (Az átlók felezési pontja)

Szerencsére a számok most könnyűek: O(2,1)

2) Mi a két másik csúcs koordinátája? (Az átlók a négyzetnél merőlegesek egymásra) Mivel az első átló meredeksége 1 és 4 (1 lépés az x tengelyen, 4 lépés az y tengelyen) akkor a rá merőlegesé 4 és -1 (4 lépés az x tengelyen, -1 lépés az y tengelyen)

Így R(6,0) és S(-2,2)


Természetesen a legszebb, ha egyenes egyenletekkel hoznánk ki az megoldást.

2016. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, én azt hittem, téglalapról van szó. :D
2016. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!