Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai olvasónapló...

Kőszívű ember fiai olvasónapló. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már elkezdtem az olvasónaplót, de akárhogy is keresem ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni. Tudnátok segíteni?



1.- Plankenhorstéknál Goldner és Jenő, a Brigitta-szüzek kolostoránál Richárd és Mausmann.

Kik ők és milyen céllal találkoztak?


2.- Tallérosy leborotválja a szakállát és megszökik.

Miért és honnan?


3.- Zebulon aláírja a cárhoz küldendő folyamodványt.

Miről van szó ebben?


4.- Az első huszár felkeresi Mihály mestert, a csizmadiát.

Miért teszi ezt?


5.- Tallérosy és Rideghváry négy orosz hadosztályt vezet a kárpátoktól. Tallérosy megszabadul - MITŐL? - majd útlevelet szerez.


6.- Baradlayné utolsó vitája férje szellemével.

Idézd fel a szavait!


7.- Kopogás-közlés Richárd számára a börtön falán.

Ki az öreg, s miért ez az elnevezés?


8.-Alfonsine kárörvendő ujjongással közöl Edittel egy hírt.

Mit?


9.- Plankenhorstéknál nagy az öröm. Ám ekkor döbbenetes dolog történik.

Mi ez?


10.-Richárd Plankenhorstéknál megkéri Edit kezét.

Miért lovagiasak a szavai?


11.- A Plankenhorst Alfréd-féle végrendelet.

Ismertesd röviden!


12.- Plankenhorst Károly. Mond el a legfontosabb állomásait!

Mi lett a hőseink sorsa 20 év múlva?


(+ Mi a csillaghullás és az égi tünemény)



És ha segítetek akkor kérlek írjátok meg, hogy miért tetszett nektek a könyv, mert nekünk ez is egy feladat, de én semmit sem tudok oda írni, borzalmas volt az egész.. Szóval kérlek..

Előre is köszönöm annak, aki segít.



2016. aug. 21. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha elolvastad a könyvet, akkor tudsz is rá válaszolni. De elég szomorú, ha borzalmasnak találtad. Az egyik legjobb regény, amit a szabadságharcról és a Haynau éráról írtak.

A tanár valószínűleg azért adta fel ezeket a kérdéseket, mert tudni szeretné, hogy elolvastad-e a könyvet!

2016. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam, kerestem a válaszokat, nem találtam semmit..

Lehet szomorú, de nem érdekel.. Mindig is utáltam az ilyeneket. Úgyhogy erről ennyit..^^

2016. aug. 21. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Komolyan mondod, hogy elolvastad, de nem találtad a választ a kérdésekre? Ne mondd már!
2016. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Basszus, hányszor mondjam, hogy elolvastam?

Jó, akkor ne segítsetek. De nem vagyok kíváncsi a kötekedő válaszokra sem.

Majd kölcsönkérem az olvasónaplót és bemásolom. Mert az osztálytársaim legalább segítenek.

Na csá.

2016. aug. 22. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem tetszett. Akkor ezt írd le!


Hiába tudom, és elismerem, hogy jó regény, nekem se tetszett. Azért nem, mert nagyon nehéz, túl régies volt a nyelvezete, így túl nehéz volt olvasni (pl. a Pál utcai fiúkhoz képest) és mert nem volt benne olyan szereplő, akit akár életkorban, akár helyzeténél fogva közel érezhettem volna magamhoz.

2016. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

lehet későn írok, de én is csak most találtam meg a választ rá

a csillaghullásos kérdésre

[link]

2016. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!