Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A házim: Írni egy fogalmazást...

A házim: Írni egy fogalmazást egy öreg néni szemszögéből üregbarátnőjének. Segítesz?

Figyelt kérdés
A házim: Írni egy fogalmazást egy öreg néni szemszögéből üregbarátnőjének. Azt meséli, milyen őrültségeket látott a fiatalok bulijában? Milyen hangnemben kell ezt írni? És meddig mehetek el? Azt még merjem írni, hogy ott illegették magukat mindenkinek?
2010. ápr. 20. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az idős barátnők is tegeződnek valahogy így..

"Drága barátném Julikám!"

Ez annyira jó téma,hogy bőven lehetne mit írni,csak egy kis fantázia kéne..

A fogalmazást így úgy,mintha levelet írna az idős barátnőjének...Simán 3 oldalt is megírnék,mert már szinte itt van az orrom előtt..

ha levélként írod,akkor legyen kezdésnek egy bevezető szöveg pár mondatban.Majd a bevezetés után térj rá,hogy valamilyen okból,és hogyan jutott el az idős néni egy összejövetelre ami a fiataloknak szólt..Itt leírhatod,hogy milyen élményben volt rész,és talán egy rövid párbeszédet is beiktathatsz..

Valahogy így.

"és képzeld Julikám! megláttam a szomszéd Marisnak az unokáját avval a rossz arcú fiúval.Oda mentem hozzá,és mondtam neki,hogy

- Katika! A nagymamád tudja,hogy itt vagy?

- igen

- és azt is tudja,hogy ilyen ruhában vagy?

Mert képzeld,olyan kicsi szoknya volt rajta,hogy a bugyija is látszott!!Azt se tudtam hova nézzek zavaromban...bla.bla.bla

Majd legyen egy záró rész a befejezés..

Tényleg csak fantázia kérdése..

2010. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!