Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy medencét 3 csovon keresztu...

Egy medencét 3 csovon keresztul toltenek meg vizzel. Az elsö csovon 5 perc alatt 83l víz folyik?

Figyelt kérdés
a medencébe a második csövön 6perc alatt ennek 120% a . A harmadik cso keresztmetszeten egy perc alatt anyi áramlik át mint a másik kettő keresztmetszetén egyyüt ugyanannyibidő alatt.1. Menyi víz folyik be a medencébe a 3. Csovon keresztul 10perc alatt 2. Hány literes a medence ha 15.5 ora alatt telik meg?

2016. aug. 27. 13:43
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Ilyen kérdéseket itt tegyél fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Ha már itt vagyok, nézzük meg, de ez tényleg nagyon nem ebbe a kategóriába való....

Egyébként megpróbáltad önállóan megoldani? Szerintem próbáld meg egyedül, nem hiszem, hogy nem fog menni. Ha nagyon nem sikerül, akkor olvasd el, mit írtam ide lentebb.


------------


Az első két cső ugyanannyi vizet nyomat ( hiszen a 6 perc az 5 perc 120%-a), a harmadik meg pont dupla annyit, mint azok (egyenként).

5 perc alatt 83 literre képes az első két cső, de a harmadik dupla olyan gyorsan folyatja a vizet, szal 5 perc alatt 166, 10 perc alatt meg 332 liter vizet sajtol ki magából. Meg is van az első válasz.


15,5 óra az 930 perc. Az 93-szor tíz perc. Mivel a három cső együtt dupla annyi vizet folyat, mint a harmadik egyedül, 2*332 = 664 liter víz folyik 10 percenként. Ezt vedd 93-szor. Az eredmény 61752 liter.

2016. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!