Vektorok és trigonometriai egyenletek hogyan oldjam meg?


cos3x=-√2/2 Ez az első probléma ami gondot okoz.

a második: Adott két vektor: a (4;-7),b (-2; -3).

Határozza meg az a+b ;b-a ;3/ b ; 3a+2b vektorok koordinátáit!



2016. aug. 28. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

cos(3x)=-gyök(2)/2 // mindkét oldalnak vesszük arccos-át

arccos(cos(3x))=arccos(-gyök(2)/2) // azonosság miatt

3x=arccos(-gyök(2)/2) // jobb oldalt kiszámolva

3x=135

x=45, ami π/4

így a megoldás

x=pi/4+k*2pi ahol k=0,1,2...


a(4;-7)

b(-2;-3)


1. a+b=(2,-10)

2. b-a=(-6;4)

3. 3/b=(-0.46154;-0.69231)

4. 3a+2b=(8;-27)


1. összeadod az azonos koordinátákat

2. kivonod az azonos koordinátákat

3. b mindegyik koordinátáját elosztod 3-mal

4. a mindegyik koordinátáját megszorzod 3-mal, b mindegyik koordinátáját megszorzod 2-vel majd az 1. pontban leírtak szerint jársz el.

2016. aug. 28. 17:44
 2/3 tatyesz ***** válasza:
3/b nem értelmezett művelet, mert vektorral nem lehet osztani. Ha b/3 lenne, az jó lenne, mert egy vektort el lehet osztani egy számmal. Az, hogy az első válaszolónak hogy jött ki, ami kijött, elég bonyolult, de nem úgy, ahogy leírta. Ő úgy számolt, hogy vette b abszolútértékének a négyzetét: |b|² = (-2)² + (-3)² = 13, 3-at elosztotta ezzel: 3/13=0,23077, majd ezzel szorozta a b vektort: (0,23077 ⋅ (-2); 0,23077 ⋅ (-3)) = (-0,46154; -0,69231)
2016. aug. 29. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Igazad van. :)

Bár én csak szimplán bepötyögtem Octave-ba és ezt dobta.

2016. aug. 29. 19:36