Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Másodfokú egyenletek, miért...

Másodfokú egyenletek, miért nem megy?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és sajnos matekból katasztrófa vagyok. Tanár azt mondta hogy próbáljam meg begyakorolni a másodfokú (+ Elsőfokú +Pitagorasz) egyenleteket tanulni. Azonban egyszerűen nem megy. Nézek videókat behelyettesítek, közel sem az jön ki mint aminek kellene. Ementoron csinálom a feladatokat de nem megy. Valaki segítene mit rontok el?


Fénykép a füzetemből: [link]


Első második feladatba be se tudtam helyettesíteni normálisan, harmadikba ment, de nem az jött ki.



2016. júl. 12. 20:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértésből, de a negatív előjelek nem viccből vannak ott...


És ha lehet, próbáld már meg úgy feltölteni, hogy ne kitört nyakkal kelljen nézni...

2016. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A harmadik feladatban az előjelek voltak helytelenek. A megoldóképlet eleje -b, tehát a -6x az +6 lesz a képletben. A gyök alatt -6 négyzete van, de ez nem is lényeges, mert mindenképp pozitív lesz. A többivel nem foglalkoznék, mert nem fogom a fejemet forgatni, meg azokat meg sem próbáltad.
2016. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük akkor a másodikat, amiben én látom a behelyettesítést, vagy valamit képzelek.

1. Sokat segítene, ha mindig olyan alakra hoznád az egyenletet, mint a harmadik, tehát hogy elől van a másodfokú tag.

2. A megoldóképletbe nem az x-eket kell berakni, hanem az együtthatókat. Amivel szorozva van az x négyzet és x. Ha azt látod, hogy -2x, akkor az együttható a -2. Ésígytovább.

2016. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
-x volt meg x a másodikon. Hogy írjam azt akkor be? Annyira fölösleges és irreálisan nehéz ez az egész szar....
2016. júl. 12. 20:44
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Valóban megdöbbentő a tudatlanságod.

A feladat megoldása: [link]

Egy néhány videót ajánlok: (Ezek sok videót tartalmaznak)

https://www.youtube.com/channel/UCSwyPrtpc-ZnWh5O2dxNehw

https://www.youtube.com/user/Zsiga41/feed

2016. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát azért gyakorlom mert nem megy... köszi a videókat és a megoldásokat. Így nem is tűnik olyan nehéznek, csak soha semmit nem tudok normálisan felírni... akkor meg cseszhetem.
2016. júl. 12. 21:11
 7/24 anonim ***** válasza:

Gyakorolhatod!

Ha nem megy kérdezz, segítünk!

2016. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

-x volt meg x a másodikon. Hogy írjam azt akkor be?

-x az tulajdonképpen -1-szer x... az együttható a -1...

2016. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Újra a segítségeteket kérném. A tegnapi képformában történő megoldás sokat segített, de feladatot továbbra sem bírom helyesen megcsinálni. Itt van két feladatról kép:


[link]


Az elsőnél annak a számnak nincsen gyöke... nem is értettem megpróbáltam felírni de rossz volt.


A másodikat megcsináltam, és még az ellenőrzés is jó lett, viszont az ementor a x1:-9 és x2:-10-et rossz válasznak titulálta, és x1:10 x2:9 lett.... Lassan lépésről lépésre megcsináltam és egy teljesen más dolog kijön...

2016. júl. 13. 18:28
 10/24 A kérdező kommentje:
Csinálok egy másik feladatot, gyök alatti rész -124re jött ki, csinálnám a gyökvonást és nem tudja elvégezni. Érvénytelen adat... Interneten számolom ugyan ez...
2016. júl. 13. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!