Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikában a v' meg az I'...

Fizikában a v' meg az I' minek a jele?

Figyelt kérdés
Ugye valamilyen sebesség meg lendület. Kérlek, ne ugassatok le, természetesen megpróbáltam ráguglizni, de nem találtam semmit. Köszi

2016. aug. 28. 17:10
 1/3 anonim válasza:
50%

v=sebesség

I=áramerősség

2016. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ milyen környezetben van.

lehet csak sima indexelés is mint pl v1 v2, de szerintem amire te gondolsz az más, v' jelentheti azt is hogy van egy v(t) függvény és v'=v'(t) pedig a v(t) függvény derivált függvénye. A fizikában az idő szerinti deriváltat egyébként szokás úgy jelölni hogy nem aposztrófot teszel a betű mellé hanem fölé teszel egy pontot ezzel jelzed hogy idő szerinti deriváltról van szó.

2016. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt így elég nehéz megmondani. Minden valamirevaló fizikakönyv vagy szakcikk tisztázza a maga jelöléseit, mielőtt használná őket. Vannak ugyan bevett, gyakran használt jelölések, de attól még te biztos választ itt nem fogsz tudni kapni.


A v ("kis vé") általában sebességet jelöl, de jelölhet térfogatot, egységnyi térfogatot is. Az I ("nagy i") leggyakrabban impulzust és áramerősséget jelent, de jelenthet akár tehetetlenségi nyomatékot (annak tenzorát) is. Az adott szövegből kell tudni eldönteni.

2016. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!